Ознака: несоница
Психологија 20.06.21 | 12:02

Едноставна навика која може да ви помогне да се опуштите и да ја победите несоницата

Многумина имаат проблеми со спиењето и страдаат од несоница, но постои еден лесен метод што може да овозможи мирен и квалитетен сон. Колку и да звучи неверојатно, пишувањето...

Психологија 07.02.21 | 23:18

Пет начини за да ја победите несоницата

Далите имате проблеми со заспивање? Не сте единствени. Според Американскиот национален институт за здравје, со несоница се борат 50% од Американците постари од 60 години. Дури...

Здравје 29.09.19 | 18:40

Не спиете добро? Можеби ова е причината…

Најновата студија на научниците од МЕСА во САД открива дека доколку имате проблеми со спиењето, лошо или недоволно спиете, проблемот може да е загадениот воздух. Реултатите...

Астро 28.09.19 | 17:10

Што ги мачи хороскопските знаци пред спиење?

Многумина страдаат од несоница, а оние кои ја искусиле знаат колку е непријатна. Несоницата делува погубно не само по сонот и физичкото, туку и менталното здравје. Сепак,...

Здравје 07.07.19 | 19:51

Како полесно да заспиете на жештините

Топлото лето претставува проблем за многумина. Летните денови носат потешкотии во нормалното функционирање. Но и ноќите често се со температури кои не се многу пријатни...