Ознака: неправилности
Македонија 17.10.21 | 13:15

Бугарски воз во Драчево: Заокружено ливче пронајдено кај жена вработена во општината

Денеска на избирачкото место 2780, Бранко Заревски во Драчево, општина Кисела Вода, е забележан обид за таканарелен бугарски воз. Забележано е заокружено ливче за еде...

Македонија 17.10.21 | 12:11

JO: Непознати лица вршат изборен поткуп во Топаана и Шуто Оризари

До овој момент од денешниот изборен ден, пристигнати се неколку известувања за евентуални изборни нерегуларности сторени на подрачјето на Основното јавно обвинителство...

Балкан 22.02.21 | 15:24

Забележани разни видови неправилности: Ќе се пребројуваат гласовите во 494 избирачки места на Косово

Централната изборна Комисија на Косово (ЦИК) одлучи денеска да се повтори броењето на гласовите во 494 избирачки места на кои се гласаше на вонредните парламентарни...

Македонија 24.04.20 | 15:42

Инспекторите констатирале одредени недостатоци за средбата во Куманово

Вонредниот инспекциски надзор за утврдување дали има прекршување на протоколите околу средбата на владините претставници и локалните власти во Куманово, е завршен...

Македонија 20.03.20 | 17:13

191, бесплатна линија за пријавување непочитување на препораките за заштита од коронавирусот

Министерот за економија Крешник Бектеши заедно со директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска ја промовираа бесплатната линија за пријава...

Економија 27.01.20 | 17:56

Стаменковска-Стојковски обвини за неправилности при вработувања во државниот и јавниот сектор

Општата состојба на вработените во државниот и јавниот сектор е многу лоша и загрижувачка, а функционерите го изигруваат законот и методологијата за донесување годишен...