Ознака: Нејмар да Силва
Фудбал 01.09.20 | 15:22

Нејмар останува во ПСЖ се додека не ја освои ЛШ

ден од најдобрите фудбалери на светот, Нејмар, потврди дека ќе остане во Пари Сен-Жермен сезоната 2020/21. Бразилецот има намера да ја освои Лигата на шампионите со парискиот...

Фудбал 05.08.20 | 18:37

Нејмар останува во ПСЖ

Суперѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар зборува за неговиот успех со францускиот шампион. Бразилецот смета дека е во најдобра форма од неговото пристигнување во ПСЖ...

Вести 14.06.20 | 15:30

ПСЖ се надева дека ќе ги задржи Нејмар и Мбапе

Спортскиот директор на францускиот шампион Пари Сен Жермен, Леонардо изјави дека напаѓачите Нејмар и Килијан Мбапе веројатно нема да го напуштат тимот во блиска иднина. Вчера,...

Фудбал 13.12.19 | 21:52

Нејмар ја тужи Барса за неисплатени 3,5 милиони евра

Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар поднесе нова тужба против Барселона за неисплатени плати од 3,5 милиони евра, според шпанскиот весник „Ел Мундо“. Напаѓачот на ПСЖ...

Фудбал 24.11.19 | 13:12

Нејмар тотално полуде од радост после вториот гол на Фламенго

Бразилската ѕвезда како млад играше за Сантош, а синоќа остана без глас навивајќи за ривалот Фламенго. Најголемата ѕвезда на бразилскиот фудбал, Нејмар, го загуби гласот...

Фудбал 12.09.19 | 09:59

Меси: Не се обидов да влијаам за да го донесат Нејмар

Лео Меси кој важи за еден од најсилните симболи и структури на клубот, тврди дека не сакал да се вмеша во трансфер политиките на неговиот клуб и да не одлучува за круцијални...

Фудбал 27.08.19 | 00:07

ПСЖ за да го продаде Нејмар бара 100 милиони евра плус Семедо плус Дембеле

Од Франција пристигнува информација за барањата кои ПСЖ ги има за да дозволи Нејмар да се врати на Камп Ноу, „светците“ бараат 100 милиони евра плус услугите на Семедо...

Фудбал 20.08.19 | 13:48

По Барселона и Јувентус го сака Нејмар

Барселона и Реал Мадрид добија конкуренција за потписот на Нејмар, откако „Глобоеспорте“ објави дека Јувентус испратил понуда за ѕвездата на ПСЖ. Интересот на двата...

Фудбал 05.08.19 | 15:17

Барса не го сака, Нејмар останува во ПСЖ?

Најдобриот фудбалер на Пари Сен Жермен, Нејмар да Силва, дефинитивно ова лето нема да се врати во Барселона, потврди претседателот на каталонскиот клуб, Џорди Кардонер.   „Не...