Ознака: негативен тест
Свет 27.01.21 | 15:58

Швајцарија воведува нови мерки: Од 8 февруари влез само со негативен тест

Швајцарија од 8 февруари ќе бара негативен тест за коронавирус од луѓето кои во земјата влегуваат од високоризичните подрачја, соопшто владата. Швајцарската влада предложила...

Свет 06.01.21 | 09:48

Словаците од регионот Нитра не може да одат на работа без негативен тест

На Словаците во централниот регион Нитра нема да им биде дозволено да работат доколку немаат негативен тест за коронавирус, бидејќи главната болница во таа област е...

Здравје 08.11.20 | 12:38

Лекари ја објаснуваат причината зошто се појавуваат лажни негативни резултати

Негативниот тест на корона вирус не секогаш значи дека лицето што се тестирало нема корона вирус. Објаснувањето за ваквата „неточност“ на тестовите е тоа што е потребно...

Македонија 02.11.20 | 12:46

В кафана со негативен тест и маски, за музичарите да можат да пеат?

Најпогодени од кризата се токму музичарите, угостителите и продуцентите, смета сопственикот и управител на „Универзал продукција“, Иванчо Митев, според кого случувањата...

Македонија 27.10.20 | 17:19

Тестот за ковид-19 на Заев е негативен

Премиерот Зоран Заев денеска на својот фејсбук-профил објави дека го добил резултатот од тестот за Ковид-19 и дека тој е негативен. Многу е важно сите до еден да го чуваме...

Здравје 18.07.20 | 08:45

Кога негативниот тест на корона може да биде лажен?

Истражувањата покажуваат дека времето кога е тестирано едно лице има големо влијание врз веродостојноста на резултатите од тестот, пренесува „Нова.рс“. Веројатно...

Фудбал 06.05.20 | 22:22

По четири позитивни тестови Дибала конечно негативен на Ковид-19

Одлична вест за Пауло Дибала и Јувентус дојде лично од аргентинската sвезда на „бјанконерите“. После неколкунеделна борба со лекувањето од КОВИД-19, Дибала конечно...

Здравје 01.04.20 | 19:41

И починатиот битолчанец негативен на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека се готови резултатите на две лица кај кои постмортем е земен брис за тест на Ковид – 19. Мажот на возраст од 66 години, кој на...