Ознака: Наташа Андонова
Фудбал 28.06.21 | 15:01

Најдобрата македонска фудбалерка го продолжи договорт со Леванте

Најдобрата македонска фудбалерка, Наташа Андонова, потпиша нов едногодишен договор со шпанскиот прволигаш Леванте. Андонова беше една од најзаслужните за успешната...

Култура 05.04.21 | 13:41

Монографска изложба „Помеѓу зборот и сонот“ на Наташа Андонова во МКЦ

Монографска изложба „Помеѓу зборот и сонот“ од академската сликарка Наташа Андонова вечер во 19 часот ќе биде претставена во изложбениот салон на МКЦ-Скопје. Настанот,...

Фудбал 06.06.20 | 22:26

Наташа Андонова, најдобрата македонска фудбалерка останува во Шпанија

Наташа Андонова, која е најдобра македонска фудбалерка веќе неколку години, останува најмалку уште една сезона во шпанскиот тим Леванте. Информацијата ја соопшти самиот...

Фудбал 04.07.19 | 14:41

Aндонова се сели во Леванте

Наташа Андонова замина од Барселона. Од престојната сезона ќе го носи сино-црвениот дрес на Леванте. Андонова потпиша едногодишен договор со Леванте кој минатата сезона...