Ознака: нарко картели
Балкан 05.06.22 | 15:21

Балканските нарко кланови војуваат во Колумбија: Групата на Шариќ, кланот Америка и групата на Кека се борат до смрт поради кокаинот

Колумбиските власти откриле операции на три балкански картели во земјата. Станува збор за криминални групи предводени од Дарко Шариќ, Милета Миљаниќ и Дејан Стојановиќ...

Свет 10.05.22 | 14:03

Застрелани додека седеле во автомобил: Нарко картелите убиле две новинарки во Мексико

Двае мексикански новинарки се убиени во источната мексиканска држава Веракруз, соопшти државното обвинителство. Јесенија Молинедо и Шеила Гарсија биле застрелани...

Свет 06.05.22 | 08:39

Трамп планирал да ги уништи нарко-картелите во Мексико со ракетни напади

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп бил заинтересиран за можноста од прецизни ракетни напади врз лабораториите за дрога во Мексико, пишува Њујорк Тајмс,...