Ознака: наградна игра
Фудбал 10.08.20 | 12:54

Од денес стартува финалето за главната премија – стан на Водно!            

Од денеска, 10 август, стартува финалната фаза на Типстер купот 2019/2020 на „Спорт лајф“, која ќе трае во наредните 30 дена, сè до 10 септември. Тогаш ќе се знаат и 10-те најдобри...

Економија 25.04.20 | 14:34

Триглав Осигурување ја воведе наградната игра „карантWin”

Триглав Осигурување започнува денес со наградна игра под називот „карантWin”. Наградната игра им дава можност на учесниците да добијат награда, само со тоа што го почитуваат...

Калеидоскоп 15.01.20 | 18:07

Риста Милчевски доби 1. 000 000 денари и победи на „Втора шанса за милион“ на Sport Life

Добитникот на 1 000 000 денари и победник на „Втора шанса за милион“ на Sport Life е Риста Милчевски од Крива Паланка. Тој го освои првото место со највисок „фатен“ коефициент...

Економија 09.10.19 | 10:49

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање...

Црна хроника 28.08.19 | 10:28

Предупредување од МВР

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при БЈБ на МВР во изминатиот период евидентираше зголемен број лажни наградни игри на интернет, каде што со...

Економија 19.07.19 | 17:46

Измамените граѓани со лажната наградна игра да ги блокираат трансакциските сметки за да се заштитат

Измамата со лажна наградна игра преку која се крадат лични податоци и пари од сметките на граѓаните, зема замав. Оштетени граѓани се жалат дека биле измамени преку порака...

Калеидоскоп 25.02.19 | 13:23

Кочанчанецот Александар е добитник на првото Пежо во наградната игра на Спорт Лајф

Во саботата во Кочани „Спорт Лајф“ го прогласи најдобриот во финалето на Типстер купот од првата есенска етапа. Победникот е Александар Трендафилов oд Кочани, кој...

Ракомет 14.01.19 | 14:18

Обложи се на ракомет и освој нов „Мi8 Lite“ мобилен телефон

Обложувалниците Спорт Лајф организираат нова наградна игра за сите свои верни играчи, корисници на Спорт Лајф клуб-картичката. Правилата на игра се едноставни, а наградниот...