Ознака: Мустафа Сандал
Естрада 09.03.21 | 20:11

Мустафа брутално, посегна по старателството: На Емина поважни ѝ се шминките од децата

По веста дека пејачката Емина Јаховиќ го тужела бившиот сопруг Мустафа Сандал затоа што 26 месеци не плаќал алиментација за синовите Јаман и Јавуз, и пејачот ѝ возвратил...

Естрада 03.03.21 | 08:53

Емина пресече и ангажираше адвокати: Го тужи Мустафа за огромна сума пари

Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал, не плаќал алиментација за нивните синови Јаман и Јавуз 26 месеци, па според тамошните медиуми,...

Калеидоскоп 27.01.21 | 12:49

Емина ќе падне во несвест: Мустафа објави приватна фотографија со новата девојка

Турскиот пејач Мустафа Сандал(51), поранешен сопруг на Емина Јаховиќ, веќе подолго време е во врска со избраничката Мелис Сутшуруп, покрај која ја пронајде среќата после...

Сцена 20.01.20 | 23:18

Мустафа Сандал сака да се смири со Емина Јаховиќ, но еве од што се плаши!

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал успеаја, покрај многубројните турбуленции, да изградат добар однос по разводот на 10-годишниот брак. Иако се шпекулираше дека бившите...

Калеидоскоп 24.12.19 | 19:15

Втора шанса за љубов: Емина Јаховиќ му се врати на Мустафа Сандал?

Пејачката Емина Јаховиќ (37) по раскинувањето на врската со милијардерот Седатин Саран (55) наводно ја обновила врската со поранешниот сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал...

Сцена 24.12.19 | 09:31

Емина Јаховиќ ја обнови врската со поранешниот сопруг Мустафа Сандал?

Пејачката Емина Јаховиќ (37) по раскинувањето со турскиот милјардер Садетин Саран (55), наводно повторно ја обновила врската со поранешниот сопруг, турскиот пејач Мустафа...

Естрада 03.07.19 | 22:30

Мустафа полудел, но на Емина не ѝ е гајле

Пејачката Емина Јаховиќ, која уште пред пет месеци се смирила со момчето Садетин Сарен, решила да ја обелодени врската со Садетин откако Мустафа легнал на брашното и...

Сцена 17.05.19 | 14:43

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ има нова девојка

По разводот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал, пејачката беше снимена со нејзиниот партнер со кого и раскина, а сега е фатен и Мустафа со новата девојка. Имено, Мустафа...

Калеидоскоп 06.12.18 | 01:35

Ја здогледал во толпата и ја прегрнал, а нејзината реакција ги изненади сите!

Мустафа Сандал дефинитивно не ја преболел поранешната сопруга Емина Јаховиќ, мајката на неговите синови. Познатиот пар се сретнал на доделувањето на награди во Турција,...