Ознака: млечен
Македонија 23.04.21 | 10:34

Димитриевска: Наместо да ја разрешат за случајот кај Млечен, тие ја направија обвинителката Виш ЈО

Наташа Димитриевска од Тетово, чиј сопруг Гоце на 32-години загина во тешката сообраќајкана несреќа кај Млечен, а таа беше тешко повредена и го изгуби и плодот, реагира...

Црна хроника 10.02.21 | 12:50

Без јавноста не знам дали ОЈО ќе поднесеше жалба, вели Наташа Димитриевска задоволна од новата одлука за сообраќајката кај Млечен

Наташа Димитриевска од Тетово, чиј сопруг Гоце загина во сообраќајка во октомври 2018 година во Скопје за која беше изречена условна казна, во изјава за медиумите денеска...

Црна хроника 09.02.21 | 21:52

Две години затвор за виновникот за сообраќајката кај Млечен: Апелација ја измени казната

Наташа Димитриевска, сопругата на тетовецот Гоце Димитриевски, кој пред повеќе од две години загина во сообраќајната несреќа кај „Млечен ресторан“ во Скопје, на Твитер...

Македонија 19.12.20 | 21:13

Правда мора да има, не само за мене и Гоце, туку за сите

Беше многу тешко за мене денеска да застанам на нозе, но благодарение на организаторите на протестот учествував и јас. Ова денеска го кажа Наташа Димитриевска, која...

Црна хроника 19.12.20 | 14:26

Моторџиите на протест против условната пресуда за сообраќајката кај Млечен: Владее неказнивост на сторители на сообраќајки со смртни последици

Mоторџиите во Скопје излегоа на протест против пресудата за сообраќајката кај Млечен ресторан, во која пред две години животот го загуби Гоце Димитриевски, а тешко повредена...

Македонија 16.12.20 | 09:25

За сообраќајката кај „Млечен“ не се исцрпени сите правни лекови

Прво да расчистиме. Станува збор дека Советот на обвинители утврдува дека нема вина кај обвинителката. Но не се исцрпени сите правни лекови, мислам дека има простор...

Црна хроника 07.09.20 | 15:46

Сопругата на загинатиот кај „Млечен“ поднесе претставка против судијката Елена Јосифовиќ

Незадоволна од досудената условна пресуда на судијката Елена Илиевска Јосифовиќ за возачот кој во сообраќајка го усмрти нејзиниот сопруг, тетовката Наташа Димитриевска...

Црна хроника 07.09.20 | 12:46

ЈО ќе поднесе жалба по условната казна за сообраќајката кај Млечен

Основното јавно обвинителство ќе вложи жалба до Апелациониот суд Скопје, по приемот на пресудата по предметот за сообраќајната несреќа со смртни последици кај Млечен...

Црна хроника 07.09.20 | 11:57

Обвинителство ќе вложи жалба до Апелација за ослободителната пресуда кај „Млечен“

Скопското јавно обвинителство ќе вложи жалба за случајот сообраќајка кај „Млечен ресторан“, соопшти Обвинителството. По целосна анализа на сите околности кои се од...

Колумни 06.09.20 | 11:30

Уште една минута молк. За правдата, која веќе долго не живее овде

Васко Шутаров Ја препрочитувам црната хроника од пред две години. Возач на џип недозволено преминува две полни линии, удира во мотор и згаснува два живота. Пред два дена...

Црна хроника 06.09.20 | 11:18

Апостолоска за сообраќајката кај „Млечен“: Возачот не ни пријде за помош, само се јавуваше по телефон

Тетовчанката Наташа Апостолоска која на нозе ја крена целата македонска јавност во разговор за телевизија „Клан“ откри и други детали од несреќата кај „Млечен“,...

Македонија 05.09.20 | 14:39

ВМРО-ДПМНЕ бара ревизија на пресудата за сообраќајката кај Млечен: Правдата не се спроведува, дали се штити локален моќник?

ВМРО-ДПМНЕ бара целосна ревизија на судската пресуда за сообраќајната несреќа со смртни последици кај Млечниот ресторан во Скопје. ВМРО-ДПМНЕ со згрозување констатира...