Ознака: млада месечина
Астро 16.08.23 | 09:27

Во 11:38 доаѓа млада месечина во Лав: Еве како ќе се одрази врз секој знак

Новата месечина во Лав нè очекува денеска во 11:38 часот, а симболизира нов почеток за сите хороскопски знаци. Астролошки гледано, денес е моментот кога треба да направите...

Астро 22.03.23 | 15:31

Ни доаѓа млада месечина: Овие четири знаци се најмногу на удар, а овие знаци ќе процветаат во април!

Денеска пристигнува Младата Месечина во Овен, а еве што ни носи во однос на здравјето, работата, љубовта… Денеска може да очекуваме млада месечина на небото во знакот...

Астро 20.02.23 | 15:28

Желбите ќе им станат реалност: Вечерва ни доаѓа младата месечина, еве што ги очекува овие четири знаци

Следниот важен астролошки период кој нѐ очекува е Младата Месечина во знакот на Риби. Младата Месечина влегува во Риби на 20 февруари и носи енергија на свежи почетоци. Желбите...

Астро 19.02.23 | 18:48

Утревечер ја чекаме младата Месечина, носи важни промени кај сите знаци

Утре нè очекува Младата Месечина. Бидејќи ќе се одвива во духовниот и имагинативниот знак Риби, тој е насочен кон остварување на соништата. Сонцето и Месечината ќе бидат...

Астро 17.02.23 | 20:57

Младата месечина пристигнува и носи важни промени кај сите знаци

Во понеделник на 20 февруари нè очекува Младата Месечина. Бидејќи ќе се одвива во духовниот и имагинативниот знак Риби, тој е насочен кон остварување на соништата. Сонцето...

Астро 21.01.23 | 13:18

Вечерва во 21:54 часот: Доаѓа моќен астро период, најмногу ќе влијае на овие три знаци

Младата Месечина во Водолија ќе дојде денеска точно во 21:54 минути, а овој астролошки настан ќе влијае на сите знаци, но посебно на некои. Настанот ќе охрабри да ги промениме...

Калеидоскоп 20.01.23 | 15:44

Во сабота доаѓа младата месечина – на воздушните знаци годината ќе им тргне како никогаш досега

Во сабота, 21 јануари, Сонцето и Месечината ќе се придружат во Водолија, охрабрувајќи не да ги промениме застарените концепти во нашите животи и да почнеме да размислуваме...

Астро 19.01.23 | 21:09

Младата месечина во Водолија означува нови почетоци, а на овие знаци ќе им донесе среќа

Во сабота, 21 јануари, Сонцето и Месечината ќе се придружат во Водолија, охрабрувајќи не да ги промениме застарените концепти во нашите животи и да почнеме да размислуваме...

Астро 22.12.22 | 19:44

Утре ни доаѓа втората млада месечина во јарец – еве како ќе влијае на хороскопските знаци

Почнувајќи од 23 декември, во следните неколку денови нè очекува млада Месечина во знакот Јарец, која, од астролошки аспект, укажува на нови почетоци и ново поглавје. Ова...

Астро 24.08.22 | 14:06

Доаѓа млада месечина во Девица: Овие четири знаци ги чекаат турбуленции

Следниот важен астролошки аспект што не очекува е младата месечина во Девица на 27 август. Младата месечина во Девица ќе се појави во раните утрински часови на 27 август...

Астро 28.04.22 | 15:46

Ни доаѓа младата месечина на 30 април, доаѓа целосен пресврт, еден знак го очекува возбудлив излив на енергија

Бикот е домаќин на првата сезона на затемнување во 2022 година, која започнува со еклипса на Сонцето и млада месечина во Бик на 30 април. Како фиксен земјен знак, Бикот е...

Астро 31.03.22 | 09:56

Утре Месечината влегува во Овен, еве што ни носи тоа

Младата Месечина утре ќе влезе во знакот Овен и ќе биде симбол на новиот почеток и повторното раѓање. Со себе ќе ни донесе позитивна енергија која би било добро да ја...

Астро 26.03.22 | 09:55

Младата месечина во Овен од 1 април ви го носи убави нешта!

Младата месечина во Овен започнува на 1 април и претставува почеток или повторно раѓање. Со себе ќе донесе добра, позитивна енергија која ќе ја почувствуваат сите хороскопски...

Астро 10.08.21 | 10:39

Младата Mесечина во Лав носи многу среќа за три хороскопски знаци

Енергијата што ја носи оваа млада Месечина е исклучително поволна и полна со радост, велат астролозите, додавајќи дека знакот на Лав во кој престојува ги буди внатрешната...

Астро 09.07.21 | 11:38

Утре ни доаѓа младата месечина: Носи радост и среќа за три хороскопски знаци

Младата месечина која ни доаѓа утре им носи само убави работи и позитивни промени на три хороскопски знаци. Младата месечина која е во знакот на рак ќе ве освои потполно....

Астро 11.05.21 | 23:07

Што носи ноќва за секој знак Младата месечина во Бик?

Вечерва Младата месечина е во знакот на Бик, што на знакот му носи многу среќа, но астролозите најавуваат претежно мирен и позитивен период за сите хороскопски знаци. Овен Оваа...

Астро 17.08.20 | 19:40

Утревечер младата Месечина ќе донесе нешто посебно за овие 4 знаци

Ако сте родени во еден од овие 4 хороскопските знаци, Младата Месечина на 18 август ќе  ќе има многу позитивно влијание врз вас. 1. Овен Ќе имате можност да се движите напред...

Астро 04.04.19 | 23:14

Утре започнува моќната млада Месечина во знакот Овен- еве што ќе ни донесе

Хороскопот ги открива тајните планови на моќната млада Месечина во знакот Овен – нејзината енергија отвора нови врати на новиот животен циклус. Во петок, 5 април во...

Астро 04.04.19 | 10:23

Kаква среќа носи младата Месечина во Овен?

Хороскопот ги открива тајните планови на моќната млада Месечина во знакот Овен – нејзината енергија отвора нови врати на новиот животен циклус. Во петок, 5 април во...