Ознака: млад кромид
Кујнски тефтер 10.05.24 | 14:20

Солена пита со јајца и млад кромид

Солена пита со јајца и млад кромид може да направите со варени јајца доколку ви останале од Велигден. 250 гр пченично брашно 1/2 лажичка сол 1 лажичка прашок за печиво 4 јајца...

Кујнски тефтер 24.02.24 | 17:37

Зошто е добро да се јаде млад кромид?

Со оглед на тоа дека на пазарите веќе можете да најдете млад кромид, вреди да се истакнат низа здравствени придобивки што ги носи на организмот. Богат е со витамини и...

Македонија 30.05.23 | 12:44

Јадеме ѓубре: Пуштени во продажба млад кромид и пиперки со пестициди

МЗШВ и АХВ свесно пуштиле во промет зеленчук во кое има присуство на пестициди, обвини Цветан Трипуновски, претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство...

Здравје 20.03.23 | 15:39

Нутриционистка објаснува кој треба, а кој не треба да јадe млад кромид

Младиот кромид содржи витамини и минерали, фолна киселина, железо, хранливи влакна и хранливи материи. Благодарение на неговиот уникатен состав, тој може да ги намали...