Ознака: Миркуловски
Ракомет 19.04.22 | 21:48

Посебна благодарница за Миркуловски од Агенција за млади и спорт

Директорот на Агенцијата за млади и спорт и поранешен ракометен репрезентативец  Наумче Мојсовски, денеска му додели посебна благодарница како признание за посебен...

Ракомет 02.11.21 | 23:34

Миркуловски: Долго време не сме имале вака добри млади ракометари

Машката ракометна репрезентација на Македонија игра два меча со Египет во Каиро, пријателски натпревари во рамки на ЕХФ неделата. На тимот се приклучија Никола Митревски,...

Ракомет 14.03.21 | 11:15

Македонија без Кире Лазаров и Филип Миркуловски против Данска

Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација, Кирил Лазаров направи големи промени во составот за реванш мечот. Лазаров  одлучи заедно со Филип Миркуловски...

Ракомет 12.03.21 | 22:27

Миркуловски: Одамна не сум победил селекција од најдобрите три во светот и посебно ми е драго

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски почувствува како е да се биде во дресот со државниот грб по неколку години и заклучи дека не погрешил што...

Ракомет 08.03.21 | 19:30

Филип Миркуловски пристигна во Скопје: Се понудив да помогнам да ги научиме младите како треба да се однесуваат кон македонскиот дрес

Македонсиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски пристигна во Скопје и веднаш му се стави на располагање на националниот тим и новиот селектор Кирил Лазаров.....