Ознака: Мира Стојчевска
Економија 03.04.19 | 14:42

Миновски: Ќе одговарам за вработувањето на синот на Мира Дизел

Синот на пратеничката Мира Стојчевска бил вработен на место отворено специјално за него, изјави неодамна претседателската на Антикорупциска, а доколку Антикорупциската...

Економија 28.03.19 | 15:16

ЕЛЕМ за синот на пратеничката Мира Стојчевска: Кандидатот ги исполнува условите

АД ЕЛЕМ информира дека нема добиено известување од Антикорупциската комисија дека е донесен заклучок во врска со случајот на вработување на работникот Виктор Стојчевски,...

Економија 21.02.19 | 18:46

Братот и сопругот на Мира Дизел поднесоа оставки, синот не се откажа од ЕЛЕМ

Мира Стојчевска, пратеничката од редовите на СДСМ која периодов е главна тема поради обвинувањата за непотизам, се огласи на Фејсбук за ситуацијата со статус. Ви го...

Македонија 15.02.19 | 13:49

Мира Стојчевска – прв предмет на новата антикорупциска комисија

Антикорупциската комисија ќе ги проверува вработувањата на роднините на пратениците и другите функционери за кои изминатиов период имаше обвинувања за непотизам. Од...

Македонија 14.02.19 | 12:38

Ако немате пари да патувате, не ви ни треба пасош

Главниот уредник во телевизијата „24 вести“, новинарот Огнен Јанески, со скандалозна изјава во неговата отворена емисија. По стапките на модерната Марија Антоанета,...

Двоглед 14.02.19 | 10:35

ОФИЦИЈАЛНО: Заев добитник на Нобеловата награда за Мира

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев е овогодинешниот лауреат во премиерното доделување на Нобеловата награда за Мира, признание кое им се доделува на сите...

Македонија 13.02.19 | 14:23

Синот на Мира ќе зема 600 евра плата во ЕЛЕМ

Речиси 600 евра ќе изнесува платата на синот на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ, кој од понеделникот почна да работи во државниот ЕЛЕМ, објави „Независен“. Виктор...

Македонија 13.02.19 | 12:40

Нема крај: Сопругот на Мира стана командир

Сопругот на пратеничката Мира Стојчевска пред еден месец е унапреден во командир на Шумската полиција во Делчево, дознава „Плусинфо“. Стојчевска од СДСМ, која зема...

Двоглед 13.02.19 | 11:22

Заев: Нема предвремени избори додека не се вработат сите од фамилијата на Мира Дизел

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев изјави дека на синоќешната седница на Извршниот одбор на СДСМ било одлучено да не се оди на предвремени парламентарни...

Твитови 12.02.19 | 15:03

Зошто нема секс во администрација? Затоа што сите се роднини…

Мира Дизел и Кирацовски вработија повеќе луѓе него сите странски инвестиции до сега. — ДечкотоОдЦентар (@DeckotoC) February 12, 2019

Економија 12.02.19 | 14:43

Мира Турбо Дизел да одговори: Дали синот и братот се вработени ден по распишувањето на претседателските избори?

Од вчера и братот на пратеничката Мира Стојчевска е вработен во ЕЛЕМ. Вработен е преку Агенција за привремени вработувања за потребите на РЕК Битола како бравар-кранист,...

Економија 12.02.19 | 14:06

По синот, вработен и братот на пратеничката Мира Стојчевска

Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК Битола, дознава „А1он“. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот син Виктор...

Македонија 12.02.19 | 10:35

Не сам знајала: Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска не знаела дека синот аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не знаела дека Виктор се пријавил на оглас. ЕЛЕМ имаше распишано јавен оглас....

Економија 11.02.19 | 17:42

ЕЛЕМ потврди дека го примиле синот на пратеничката оти го бивало

АД Државни електрани на Македонија потврдија дека го примиле на работа синот на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ. Од ЕЛЕМ соопштуваат дека Виктор Стојчевски е примен...