Ознака: министерство за земјоделство
Македонија 22.01.20 | 13:47

Министерство за земјоделство: Банерот со „Северномакедонска кујна“ во Берлин беше грешка

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) денеска соопшти дека е поправена техничката грешка со рекламниот банер поставен на македонскиот...

Економија 21.01.20 | 09:13

Ни име, ни датум, ни ајвар, ни вино, но затоа: Северномакедонскa кујна и традиционално виткање кичма

Ниту прв идентитетски бетон ниту последен, но секогаш исто се заглавува во грлото како недоџвакано залче. Овојпат ни доаѓа од Берлин, од саемот за исхрана и производствени...

Економија 09.01.20 | 19:35

Трипуновски: Сегде има плач и лелек од земјоделецот, а Заев и Владата гледаат низ розеви очила

Жал ми е што министерот Трајан Димковски, довчерашниот премиер Зоран Заев и сите од Владата, наспроти реалната слика на терен, земјоделството го гледаат низ розови очила,...

Македонија 04.01.20 | 11:47

Трипнувски: Моите советници нема да ги чинат граѓаните ниту еден денар, од денеска земјоделците имаат заштитник

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски денеска го претстави својот тим советници кои, како што рече, заедно...

Македонија 25.06.19 | 21:18

Земјоделците не знаат што со себе од очај, а во МЗШВ се пијат коктели

Со богата шветска маса и алкохол денеска во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, вработените го испратија довчерашниот министер Љупчо Николоски...

Економија 20.06.19 | 16:34

Ветија дека гајба праски ќе купуваат по 150-200 денари

Еве го решението за Министерство за земјоделие, вели уште еден револтиран земјоделец, истурајќи камион со собрани неоткупени праски. Ветија дека гајба праски ќе купуваат...

Економија 31.05.19 | 18:57

Фотогалерија од успесите на најуспешниот министер за земјоделство

Избројани се деновите пред заминувањето на најуспешниот министер за земјодество Љупчо Николовски. Тој ја остава министерската фотелја во Земјоделие и заминува на...

Економија 22.03.19 | 22:29

МЗ: Неуспешен беше обидот на десетина партиски активисти да создадат впечаток дека земјоделците наводно ја напуштиле трибината

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одговорно известува...

Македонија 01.02.19 | 14:31

Димовски си замина, останатите тројца осомничени сè уште се во Кривичниот суд

Поранешниот министер за земјоделиство и актуелен пратеник во Собранието Љупчо Димовски си замина со приватно возило по распитот во Кривичниот суд во Скопје, во врска...

Македонија 01.02.19 | 12:29

Спасовски: Приведени се сите четворица поранешни министри

МВР во соработка со обвинителството денеска спроведе акција за приведување на четворица поранешни министри и заменици за земјоделство во врска со истрагата за злупотреба...