Ознака: милош теодосиќ
Кошарка 14.06.24 | 10:26

Јелисавета ќе биде задоволна што остануваат во Белград: Теодосиќ потпиша нов договор со Црвена звезда

Кошаркарот на Црвена звезда, Милош Теодосиќ го продолжи договорот со белградскиот тим за уште една сезона. Останувањето лидерот на овој тим на теренот и во соблекувалната...

Кошарка 15.04.24 | 14:22

Теодосиќ и напиша на сопругата Јелисавета: Не заборавај да се прибереш дома

Бракот меѓу Теодосиќ и Јелисавета Орашанин повторно е во криза.На кошаркарот  особено му пречело тоа што неговата сопруга повторно излегувала навечер. Јелисавета му...

Кошарка 21.03.24 | 12:33

На Теодосиќ му пукнал филмот: Сопругата купила часовник од 70.000 евра

Животот на Јелисавета и Милош бил како  од бајка и многумина и позавидуваа – патувања, излегувања, скапи парчиња…Но не било сѐ така фино во рајот. На Теодосиќ му...

Кошарка 18.03.24 | 15:47

Му трошела многу пари: Teодосиќ се разведува од Јелисавета Орашанин

Актерката Јелисавета Орашанин и кошаркарот Милош Теодосиќ се разведуваат по седум години брак. Парот три месеци живее одвоено, а кошаркарот поднел барање за развод. Причината...

Кошарка 23.12.23 | 22:44

Teoдосиќ се разигра, стана и МВП на колото

Кошаркарот на белградска Црвена ѕвезда, Милош Теодосиќ, е прогласен за најкорисен играч (МВП) во 18 коло во Евролигата. Црвена ѕвезда како гостин во белградската арена...