Ознака: Милена Радуловиќ
Балкан 21.04.21 | 17:48

Обвинителството покрена обвинение за силување за професорот по глума Мика Алексиќ

Вишото јавно обвинителство во Белград поднесе обвинение против професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ, пренесуваат српските медиуми. Обвинението се однесува на...

Балкан 23.03.21 | 12:15

Како само ја бранеше Милена Радуловиќ, а не бил ништо подобар од колегата од факултет

Неодамна кога актерката Милена Радуловиќ, која во исповед за Блиц го обвини педагогот Мирослав Мика Алексиќ за силување, меѓу првите поддршка ѝ пружи токму актерот...

Калеидоскоп Естрада 30.01.21 | 22:59

Милена Радуловиќ со нова шокантна исповед: Се срамевме и не можевме да им кажеме на родителите низ што поминувавме

Исповедта на младата српска актерка Милена Радуловиќ го шокираше целиот Балкан. Во потресната исповед таа откри дека претрпела сексуално злоставување и вознемирување...

Естрада 28.01.21 | 20:07

„Ниси сама“: Песна на Бајага и Бранко Ѓуриќ посветена на сексуално злоставуваните актерки

„Ниси сама“ е песна посветена за сексуално злоставуваните актерки Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ од страна на професорот по глума Мика Алексиќ, скандал што ја тресе...

Музика 24.01.21 | 22:59

Бајага и Ѓура направија песна за поддршка на силуваните актерки Милена и Ива „Ниси сама“

Момчило Бајагиќ Бајага и Бранко Ѓуриќ направија песна која го носи називот „Ниси сама“. Песната е посветена на актерките Милена Радуловиќ и Ива Илинчиќ, кои во текот...

Балкан 23.01.21 | 09:51

Валканата одбрана на професорот: Што се крие зад фотографијата на која Милена се смее покрај Мика

Адвокатот Зоран Јаковљевиќ од одбраната на режисерот Мирослав Мика Алексиќ (68), осомничен за сексуално злоставување и вознемирување на актерките Милена Радуловиќ (26),...

Балкан 22.01.21 | 11:29

Срамна закана на адвокатот на Алексиќ: Ќе доставам материјали, па ќе видите како среќно се смее некој што е злоставуван

Ако продолжи медиумската хајка и линчувањето на мојот клиент, ќе бида принуден да доставам „некои материјали“, се закани адвокатот на српскиот режисер и професор...

Балкан 20.01.21 | 19:40

Пет часа траеше сослушувањето на Радуловиќ: На моменти беше навистина тешко

Во Вишото обвинителство во Белград повеќе од пет часа актерката Милена Радуловиќ даваше изјава за случајот против професорот по глума Мирослав Мика Алексиќ, осомничен...

Балкан 18.01.21 | 21:33

Судот му определи притвор на Мирослав Мика Алексиќ

Судот во Србија му определи притвор на српскиот режисер, сценарист и учител по глума Мирослав Мика Алексиќ кој попладнево беше сослушан пред Вишото јавно обвинителство....

Естрада 18.01.21 | 13:28

Весна Бејби Петрушевска со емотивна поддршка за Милена Радуловиќ: Приказната е монструозна и со длабоки последици

Скандалот во Србија во кој младата актерка Милена Радуловиќ (26) објави дека била силувана од сопственик на угледно училиште за глума, Мирослав Мика Алексиќ, нешто што...

Вести 18.01.21 | 10:18

Детали за скандалот кој го потресе регионот: Милена Радуловиќ раскажа за пеколот во школата на Мика Алексиќ

Откако режисерот Мика Алексиќ беше уапсен заради сексуално злоставување на ученички од неговата школа, а потоа актерката Милена Радуловиќ ја изнесе својата приказна...