Ознака: Михаел Линхарт
Свет 19.11.21 | 11:00

Линхарт: Рестрикциите за невакцинираните ја зголемуват спремноста на луѓето за вакцинирање

Сите сме силно погодени од пандемија со Ковид-19 и ставот на австриските власти во моментот е дека треба да се охрабрат граѓаните да се вакцинираат, бидејќи вакцинација...

Македонија 19.11.21 | 08:04

Aвстрија многу сака да почнеме преговори со ЕУ

Австрија се загала за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ уште во декември, и тоа интензивно го бара од партнерите во Унијата. За Скопје декември...

Македонија 18.11.21 | 13:52

Заев се сретна со Линхарт и со делегација на австриски бизнисмени

Премиерот Зоран Заев денеска во Владата имаше средба со австрискиот сојузен министер за европски и меѓународни работи, Михаeл Линхарт и австриските бизнисмени кои...

Македонија 18.11.21 | 11:16

Австрискиот министер за надворешни се надева ,но не ветува датум во декември

Се надеваме на почеток на преговорите со Македонија во декември, изјави денеска австрискиот министер за европски и меѓународни работи Михаел Линхарт на заедничката...