Ознака: мешање
Свет 12.07.21 | 23:44

СЗО: Да не се мешаат вакцини од различни производители

Светската здравствена организација предупредува дека е опасен трендот на мешање на дозите на вакцините против ковид-19 од различни производители. Главниот научник...

Здравје 15.06.21 | 15:43

Kои се предностите од комбинирање на вакцините против ковид-19

Кога беа направени првите вакцини против коронавирусот, не се дебатираше за тоа дали може и треба да се мешаат, кога ќе се зема втората доза. Без доказ е стравот дека...

Свет 28.09.20 | 15:19

Ерменија ја обвинува Турција за испраќање на 4.000 борци од Сирија

Ерменија ја обвини Турција за масовно мешање во конфликтот околу регионот Нагорно Карабах. Агенцијата Интерфакс го цитираше ерменскиот амбасадор во Русија дека Турција...

Балкан 23.11.19 | 13:41

Стејт департментот загрижен поради руското мешање во Србија

САД изразија загриженост поради руското мешање во Србија и изрази поддршка за Белград во истрагата за шпионската афера во која се вклучени рускиот разузнавач Георгиј...

Свет 15.11.19 | 13:48

Џонсон: Нема докази за руско мешање во британските избори

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека нема докази за мешањето на Русија во изборните процеси во Обединетото кралство, пренесе Тасс. Докази за тоа нема – рече...