Ознака: Меѓународен суд
Македонија 19.11.20 | 11:17

Миле Јовановски: Ова е заевистички суд!

По Боки 13, расправија со судијката Софче Ефремова имаше и неговиот татко Миле Јовановски. Тој реагираше на листинзите од телефонските разговори што ги презентираше...

Балкан 25.09.20 | 21:51

По претседателот, уапсен и потпретседателот на организацијата на ветерани на ОВК

Полицијата на Меѓународната мисија на Косово, ЕУЛЕКС, попладнево го упаси и потпретседателот на Организацијата на воени ветерани на Ослободителната восјка на Косово...

Балкан 25.08.20 | 09:29

Тачи ги повика пратениците да го продолжат мандатот на Специјалниот суд за злосторства на ОВК

Косовскиот претседател Хашим Тачи ги повика членовите на косовското собрание да го продолжат мандатот на Специјалниот суд во Хаг за гонење на кривични дела извршени...

Балкан 15.06.20 | 14:17

Хрватска и БиХ веројатно на суд поради нуклеарен отпад

Хрватска и Босна и Херцеговина најверојатно ќе мора правдата да ја побараат на Меѓународен суд заради најавата за изградба на депонија за одлагање на радиоактивен...

Свет 11.02.20 | 19:56

Мадуро: Венецуела ќе ги тужи САД пред Меѓународниот суд

Венецуела ќе ги тужи САД пред Меѓународниот суд на правдата поради санкциите кои Вашингтон ги воведе против венецуелската авио компанија „Конвиаса”, изјави шефот...