Ознака: меџитлија
Македонија 14.10.21 | 13:42

На битолчани пак им ветија дека ќе се направи патот Битола-Меџитлија

Во транспортните политики доаѓа убаво време, рече министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, на свечена академија по повод 60-годишнината од Техничкиот факултет...

Твитови 28.06.21 | 15:31

Патот за Европа од Битола!


Македонија 21.06.21 | 10:21

Уште еден влез кон Грција: На 1 јули се отвора граничниот премин Меџитлија

Градоначалникот на грчката општина Преспа, Панајотис Пасхалидис, најави дека на 1 јули ќе бидат отворени граничните премини Ники (Меџитлија) кон Македонија и Кристалопиги...

Македонија 22.07.20 | 10:41

Преминот „Меџитлија“ од полноќ ќе биде затворен за сообраќај

Грчкиот граничниот премин „Ники“ односно граничниот премин „Меџитлија“ ќе биде затворен за патнички и товарен сообраќај во периодот од 22.07 (среда) од 00.00 часот до...

Црна хроника 07.11.19 | 10:22

Двајца Кубанци приведени кај Меџитлија

Двајца кубански државјани синоќа се приведени во реонот на Граничниот премин „Меџитлија“, откако се обиделе незаконски да ја преминат државната граница. Како што...