Ознака: матично
Економија 04.05.22 | 13:03

Продолжува штрајкот на вработените во Управата за водење матични книги, со плата од 14.700 денари не се живее

Штрајкот на вработените на Управата за водење матични книги ќе продолжи се до исполнување на барањата за потпишување колективен договор, линеарно зголемување на платите...

Скопје 17.02.21 | 15:42

Старото матично стана Младински центар

Градоначалникот Петре Шилегов и градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, денеска го пуштија во употреба новиот Младински центар „Матично“, сместен во објектот...

Скопје 17.01.21 | 10:28

Дајте предлог како да се вика поранешно Матично

Општина Центар денеска соопшти дека собира предлози за име на новиот Младински центар. Сите граѓани кои имаат желба, можат да го дадат својот придонес, да ја посетат...

Скопје 02.11.20 | 14:10

Поранешно Матично се реконструира, ќе биде нов младински центар

Почна реконструкција на објектот на поранешната Управа за водење на матични книги – Матично, што сега ќе биде Младински центар што ќе го користат младински организации....

Скопје 15.11.19 | 12:46

Бараката на поранешно Матично ќе стане Младински дом за извидници

Бараката на поранешното „Матично“, каде судбоносното „ДА“ го кажале генерации скопјани, ќе прерасне во едукативно-креативен младински дом на извидниците. Ова го...