Ознака: машко-женски односи
Астро 26.07.20 | 21:57

Вашиот хороскоп открива со кого ќе бидете до крај на животот

Верувале или не вашиот хороскопски знак веќе го одбрал вашиот животен партнер, време да дознаете и кој е тоа! Овен: Скорпија, Стрелец или Водолија Бик: Бик, Девица или...

Астро 27.06.20 | 09:08

Пазете се од овој хороскопски знак, ќе ве повреди, око нема да му трепне

Во еден момент може да му бидете сè на светот, а следниот ден ништо да не му значите. Некои од знаковите во зодијакот се родени срцекршачи. Тие попрво би се оддалечиле...

Психологија 09.06.20 | 21:26

Изразот „Те сакам“ го подобрува вашето здравје и благосостојба

Истражувањата говорат дека над 50 отсто од двојките кои се во врска од две до пет години, си велат „Те сакам“ барем еднаш дневно. Сепак, по десетата заедничка година,...

Интима 03.03.20 | 23:53

И мажите некогаш не сакаат секс – ова се само четири причини зошто

Вистината е дека мажите не се секс машини и тие понекогаш знаат да „потклекнат“. За среќа, за слабото либидо имаат добра причина, а разговорите и разбирањето му се потребни...

Интима 22.12.19 | 21:39

Правило бр.1 за првиот секс со новото момче

Не дозволувајте да ве понесе страста, почекајте барем до петтата средба пред да започнете сексуални односи со новиот партнер, кажуваат новите истражувања. Резултатите...

Калеидоскоп 08.10.19 | 12:42

На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Истражување кое опфатило 210 средовечни мажи и жени, посочува дека на жените им треба повеќе спиење отколку на припадниците на „посилниот пол“, како и дека припадничките...

Семејство 14.09.19 | 23:15

Имам сопруга и три деца, но кога ќе го видам мојот млад колега, целосно се губам

Терапевтката од британскиот портал „Сан“, Диадре, ја споделува приказната за 38-годишниот маж, кој побарал помош од неа. Мажот бил во среќен брак веќе 15 години и со својата...

Интима 23.08.19 | 22:24

Што значи ако мажот не се бакнува за време на секс?

Истражувањата покажуваат дека жените сакаат повеќе да се бакнуваат за време на водењето на љубов од мажите. Тој проблем жените често ги мачи и им прави недоверба во...

Калеидоскоп 17.08.19 | 23:14

Месецот во кој започнала вашата врска ви ја предвидува иднината

Велат дека месецот во кој сте ја започнале врската одредува каква ќе биде истата. Врската која започнува со новата година нма да трае, но затоа февруари е месецот кој...

Интима 25.06.19 | 23:09

Вечерва пред да легнете, направете ги овие две работи

Ако нешто не ви оди во заедничкиот живот со вашиот партнер, можеби една од причините за незадоволството се погрешните ритуали што ги имате пред спиење. Имено, многу љубовни...

Интима 03.04.19 | 23:45

Пет работи што му се случуваат на вашето тело кога немате секс

Можеби не сте свесни за тоа, но вашето тело навистина се менува кога ќе престанете да сте сексуално активни. Влијае на вашите соништа Соновите се една од мозочните функции,...

Интима 25.03.19 | 18:25

Синдромот „изгубен пенис“ постои, еве дали и вие страдате од него

„Lost penis-syndrom“ или во превод синдромот на изгубен пенис е разликата во големината помеѓу вагината и пенисот. Ако пенисот на мажот е помал, а вагината на жената поширока,...

Астро 28.12.18 | 18:51

Голем женски хороскоп: Кој знак е за вас, кого треба да го избегнувате како смрт?

Овен Вие и љубовта: За вас љубовта е страст и возбудување. Сакате да флертувате и речиси секогаш успевате да го освоите оној што ќе го посакате. затоа што не е возможно...

Интима 27.12.18 | 21:25

Мислите дека знаете да се бакнувате?

Сите мислиме дека сме вистински професионалци кога е во прашање бакнувањето, но само помалку од половина се блиску до тоа. Премногу јазик Еден од најлошите сценарија...

Интима 14.12.18 | 23:38

Eден нерв во телото ја поттикнува сексуалната желба

Потребата за блискост, интимност и љубов неретко е блокирана со одбранбен став и подигнување на ѕидови помеѓу вас и останатите. Според Мајкл Лусејд, психосексуален...

Интима 08.12.18 | 23:09

Се обидувате да затрудните? Овој е оброкот кој ви треба

Во новата студија на Харвард се вели дека паровите кои јадат морска храна почесто имаат сексуални односи. Рибата и морските плодови ќе ви помогнат да ја подигнете сексуалната...

Интима 08.12.18 | 22:07

Исповед на жена што излегува само со женети мажи

Со Џек се почувствувала возбудено – конечно за прв пат во животот имала секс. Таа имала 29 години, тој бил оженет. Со Ден возбудувањето било уште поинтензивно, иако неговата...

Интима 30.11.18 | 23:10

Сакате да знаете кои работи му се важни за време на љубовната игра?

Ви ги откриваме петте работи што му се важни на секој маж за време на љубовната игра, според тврдењата на сексолозите. 1. Иницијативата За мажите ништо не е посекси од...