Ознака: мартин вучиќ
Музика 24.05.20 | 16:36

Мартин Вучиќ: За мене секогаш ќе бидеш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ на својот фејсбук профил денеска напиша емотивна порака посветена на неговиот татко, Драган Вучиќ: За некого беше музичариште, за некого басист бр1, за некого...

Естрада 17.05.20 | 20:35

Мартин Вучиќ за родителите: Мојата лавица и мојот идол, ве сакам најмногу

Поминав цели 40 години со човекот кој најмногу го сакав. Цели 40 години и тој мене најмногу ме сакаше. Што друго да кажам, освен дека тоа е најголемиот благослов кој некој...

Калеидоскоп 04.05.20 | 10:25

Мартин Вучиќ потврди дека коронавирусот е причина за смртта на Драган

Мартин Вучиќ во телефонски разговор за „ММС“, потврди дека компликации поради коронавирусот се причина за смртта на неговиот татко. Ковид-19 на Драган Вучиќ му бил дијагностициран...

Култура 14.11.19 | 10:07

Мартин Вучиќ, директор на „Танец“: Поединци од македонската дијаспора во Австралија водат негативна кампања против ансамблот кој гостува во Мелбурн, Камбера и Сиднеј

Поединци од македонската дијаспора во Австралија водат негативна кампања против националната установа „Танец“, ансамбл за народни игри и песни на Македонија кој...

Музика 19.05.19 | 07:59

Вучиќ: Тамара, дали си свесна каков стандард постави?

Претставникот на „Евровизија 2005“, денес директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на Македонија, „Танец“, уште еднаш јавно ја поддржа својата колешка...

Музика 16.05.19 | 22:57

Немој да се правиш дека не нè познаваш ако после оваа „Евровизија“ доживееш светска слава

Мартин Вучиќ имаше само пофални зборови за настапот на Тамара Тодевска на овогодинешната „Евровизија“. Страшноооо! Опако добро1 Маестрално! 1000 пати Б Р А В О…Е навистина...

Музика 15.05.19 | 11:54

На другите 17 земји ќе им биде пеколно тешко да се носат со нашата Тамара!

Мартин Вучиќ со силна поддршка за Тамара Тодевска и нејзиното учество на „Евровизија“. Актуелниот директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на Македонија,...

Естрада 01.03.19 | 10:51

Драган и Весна Вучиќ: 40 години заедништво

Сопругата на Драган Вучиќ на „Фејсбук“ сподели неколку спомени од нивниот заеднички живот. Весна и Драган се во брак 37 години, но заедно се веќе четири децении. 37 години...