Ознака: мартин нешкоски
Македонија 06.02.20 | 21:41

Ванковска: Некои од нас укажуваа на политичката некрофилија во време кога беше опасно да се зборува

Дали сме ние нормални, прашува професорката Билјана Ванковска, коментирајќи ја дебатата за тоа кој и што крие за случајот „Монструм“, која вчера се одвиваше во емисијата...

Црна хроника 30.11.19 | 15:54

„Алфа“: Власта „заборави“ да утврди одговорност за бегството на убиецот на Мартин Нешкоски

Дали ветувањето на власта дека ќе се утврди вина како избегал поранешниот специјалец Игор Спасов беше само обид за купување време за јавноста да заборави, на скандалот...

Македонија 15.11.19 | 15:31

Десковска: Одговорноста за бегството на Спасов да се бара кај судовите

Одговорноста за тоа каде е Игор Спасов треба да ја бараме кај оние кои се предмет на денешната прес-конференција, тоа се судовите, рече денеска министерката за правда...

Македонија 06.11.19 | 20:58

Нелоски: Заев манипулираше со семејства и смртни случаи за да дојде на власт

СДСМ и Зоран Заев дојдоа на власт со лажни ветувања и манипулации на смртни случаи, рече денеска членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски, кој имаше жестока дебара...

Црна хроника 05.11.19 | 17:50

Уролошките проблеми на Игор Спасов под лупа на ОЈО

Јавното обвинителство во Шитп по допрен глас ќе истражува дали кај некој има кривична одговорност за бегството на Игор Спасов кој го уби момчето Мартин Нешковски. Обвинител...

Македонија 05.11.19 | 12:19

Чилиманов: Нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС

Нема ништо поглупо од слободоумните граџани кои им веруваат на СДС, коментира новинарот Цветин Чилиманов, набројувајќи дел од најголемите ветувања кои СДСМ ги кажувала...

Македонија 31.10.19 | 23:33

Заев безочно манипулираше со трагедии за власт, ветуваше „вистина“ за Нешкоски, Младенов…

За да дојде на власт, Заев практично организираше кpвави протести, потсети Иво Котевски во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21. 40 пoлициски службеници...

Македонија 30.10.19 | 23:11

Еден од докторите на бегалецот Спасов бил и неговиот баџанак

Игор Спасов имал закажано операција кај неговиот баџанак, дознава Телма. Урологот од штипската болница Влатко Филипов бил докторот кај кој имал термин за интервенцијата...

Црна хроника 30.10.19 | 11:40

Претседателот на судот во Штип забранил да се зборува за Игор Спасов

Портпаролот на судот во Штип, Јулијана Неткова, во изјава за „Сител“ вели дека денеска новоизбраниот претседател на судот во Штип, Ѓорѓи Андонов, забранил да се даваат...

Македонија 29.10.19 | 17:34

Алфа: Кој му ја отвори вратата на осудениот убиец на Мартин Нешковски?

Затаи системот или скриен договор му ја исчисти трасата преку граница на бившиот специјалец, Игор Спасов осуден за убиството на Мартин Нешковски во 2011 година. Дека системот...

Црна хроника 28.10.19 | 13:16

Дури денеска издадена потерница по убиецот на Мартин Нешковски

Специјалецот Игор Спасов, кој е осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешковски, од денеска се бара со потерница на територијата на Македонија. Портпаролот...

Црна хроника 24.10.19 | 17:09

Убиецот на Мартин Нешковски во петокот не се вратил во затворот

Специјалецот Игор Спасов во петокот не се појавил во затворот во Идризово иако на тој ден му измина рокот за оправдан прекин на издржување на затворската казна, дознава МКД.мк Директорот...

Црна хроника 27.07.19 | 18:21

Црно на бело: Убиецот на Мартин Нешкоски не е во затвор од 29 август 2018 година

Осудениот за убиството на Мартин Нешковски Игор Спасов не е в затвор затоа што се лекува, потврдуваат за Фактор од Управата за извршување на санкции. Според информациите...

Македонија 26.07.19 | 19:00

Прво најдете кој сечеше, лепеше и монтираше за да се случи 5 мај, па ќе ви поверуваме дека се борите против манипулациите, а не против ВМРО-ДПМНЕ

Методија Анѓелкоски од ВМРО-ДПМНЕ во отворено писмо му се обраќа на посебниот советник за односи со јавноста во кабинетот на премиерот, Марјан забрчанец, во врска со...

Македонија 15.07.19 | 10:01

Милески: Не бива од вас ништо, вие сте збирштина на аморални и анационални неспособни луѓе

Бизнисменот Роберт Милески, кој учествуваше во протестите против Владата на Никола Груевски ја комдентира еуфоријата со која СДСМ се обидува да ја надгласи бомбата...

Македонија 14.07.19 | 12:19

Некрофилот на власт разнесен од сопствените „бомби“

Морбидна, нечовечка и нехумана политичка злоупотреба на СДСМ на починати лица. Сакајќи да соберат политички поени, тие си поигруваат со чувствата на оние кои изгубиле...

Македонија 14.07.19 | 11:48

Како Заев го урна СЈО и дали треба да оди пред суд за Мартин Нешковски?

Новинарот Дарко Јаневски во колумна за Денешен весник пишува дека неколку дена владее срамен молк по објавување на целосниот разговор меѓу Никола Груевски и Гордана...

Македонија 14.07.19 | 09:19

Дали Телма ќе прдолжи со истиот жар да истражува за Нешковски во име на вистината?

Пратеникот Антонијо Милошоски, кој претходно ја повика телевизијата Канал 5 да ги искористи блиските релации со Владата и во име на вистината да истражува за убиството...

Македонија 14.07.19 | 08:45

Милошоски: Дали уредниците на ТВ Канал 5 ќе ги искористат добрите релации со Владата и ќе истражуваат за Мартин Нешковски?

Во 2015 година, ТВ Канал 5 слабо известуваше за убиството на Мартин Нешковски, а после објавата на “бомбата” од Зоран Заев, во траење од 3 минути. Една угледна новинарка,...

Македонија 12.07.19 | 23:14

Колку што беше шарена и платена, толку беше и некрофилна беше целата таа фарса за Нешкоски

Колку горчливо чувство е кога години отпосле ќе биде обзнането и потврдено она што си го говорела кога те линчувале што се обидуваш да внесеш трошка разум за Нешковски,...