Ознака: марио балотели
Фудбал 05.10.20 | 12:22

Бешикташ преговара со двајца „пензионери“

Турскиот фудбалски клуб Бешикташ преговара со напаѓачите Александре Пато и Марио Балотели. Услугите на Пато кон клубот од Истанбул ги понудија неговите агенти, додека...

Фудбал 04.08.20 | 11:07

Лошото момче Балотели се сели во Романија?

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марио Балотели е во преговори со Клуж. Според „РМЦ“, романскиот клуб е подготвен да понуди договор на 29-годишниот...

Фудбал 10.07.20 | 13:08

Има над 100 килограми: Балотели е како сумо борач

Продолжува конфликтот меѓу Бреша и Марио Балотели. Клубот е експлицитен во намерата дека поранешниот член на италијанската репрезентација мора да замине, но тој не...

Фудбал 12.06.20 | 23:56

Балотели ќе ја тужи Бреша дека го отпушти

Напаѓачот на Бреша, Марио Балотели, ќе го тужи својот сегашен клуб за неисплатени плати, објави „Газета дело Спорт“, барајќи целосна исплата за месец март, кога повеќето...

Фудбал 21.05.20 | 09:06

Не се скраси ниту во Бреша: Балотели заминува во Галатасарај?

Марио Балотели ќе го напушти тимот на Бреша на крајот на сезоната 2019/20, објави новинарот Николо Скира. Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, за 29-годишниот...

Фудбал 22.04.20 | 09:51

Порно ѕвездата Роко прво другарче на Балотели

Претседателот на Бреша, Масимо Челино му забрани на напаѓачот Марио Балотели да комуницира со италијанската порно ѕвезда Роко Сифреди, пишува „Кориере дело Спорт“. За...

Фудбал 23.12.19 | 11:14

Станковиќ го носи Балотели во Црвена звезда?

Контроверзниот италијански напаѓач Марио Балотели би можел да биде едно од првите засилувања на тренерот Дејан Станковиќ во Црвена звезда. Пристигнувањето на Станковиќ...

Фудбал 29.09.19 | 17:16

Наполи на домашен терен ја совлада Бреша, Балотели со деби погодок за гостите

Наполи во првиот меч на денешната програма во Серија А со 2-1 ја совлада Бреша во меч од шестото коло. Домаќините по првите 45 минути имаа два гола предност, но во финишот...

Фудбал 06.07.19 | 19:25

Балотели му плати на шанкер 2.000 евра за да се фрли во море со се мотор

Италијанскиот фудбалер, кој сезонава настапува за Oлимпик Марсеј, годишниот одмор го поминува во Неапол каде го привлече вниманието на локалната јавност. Во негов стил,...

Фудбал 23.01.19 | 16:39

Балотели до крајот на сезонава во Олимпик Марсеј

Италијанскиот напаѓач, Марио Балотели има нов клуб, а вториот дел од сезонава ќе настапува во француски Олимпик Марсеј. Балотели, кој има договор со Ница, реши да оди...