Ознака: марина гагиќ
Естрада 15.10.21 | 16:47

Марина бесна: Дарко место на рочиште за старателство, на „меден месец“ во Египет

Судењето за старателството над Алексеј, по повод тужбата на Марина Гагиќ против нејзиниот бивш партнер Дарко Лазиќ, вчера се одложи бидејќи српскиот пејач не се појави....

Естрада 06.07.21 | 22:34

Марина оди на суд против Дарко: Не можам јас да му велам „дојди, види си го синот“

По раскинувањето со Дарко Лазиќ, поранешната свршеница на српскиот пејач и мајка на неговото дете Марина Гагиќ се врати во домот на своите родители. Српските таблоиди...

Естрада 09.06.21 | 09:15

Сега навистина е крај: Maрина го остави Дарко Лазиќ

Несудената вереница на Дарко Лазиќ конечно проговори за нивниот однос. Марина Гагиќ вели дека веќе четири месеци не живеат заедно и оти причините се повеќе од очигледни...

Естрада 01.05.21 | 09:19

Дарко влетал во куќата на родителите на Марина, ја пцуел и неа и мајка ѝ

Вистинска драма се случувала пред некоја вечер во домот на семејството Гагиќ во Печинци, кога Дарко Лазиќ влетал во куќата на својата свршеница Марина и започнал да...

Естрада 29.04.21 | 12:38

Дарко пукал во телевизорот по кавга со Марина

Марина Гагиќ го напушти Дарко Лазиќ и од нивната куќа во Брестач замина во куќата на нејзините родители во Печинци. Tие со месеци имале кавги и несогласувања, а за време...

Естрада 28.04.21 | 09:36

Марина го остави Дарко Лазиќ

Српскиот фолкер Дарко Лазиќ и неговата свршеница Марина Гагиќ се разделуваат поради повеќе проблеми, пренесуваат српските медиуми. Откако повторно се скарале, таа...

Естрада 06.02.20 | 20:21

Лазиќ: Во контакт сум со Ана, со Марина имаме препирки

Српскиот пејач Дарко Лазиќ призна дека е во контакт со поранешната сопруга Ана Севиќ и дека со свршеницата Марина понекогаш се расправаат. По операцијата за смалување...

Сцена 02.01.20 | 23:13

Лазиќ доби сочен бакнеж од вереницата

Вереницата на Дарко Лазиќ, Марина Гагиќ покажа како изгледала на новогодишната ноќ, па и кој ѝ правел друштво. Таа не се двоела од вереникот Дарко Лазиќ, а објавила и...

Естрада 18.12.19 | 12:12

Мајката на Дарко ја исфрли Марина од домот

Иако имаат петмесечен син, а таа постојано беше крај него додека тој се опоравуваше од тешката сообраќајна несреќа лани, Марина Гагиќ нема доверба во нејзиниот свршеник...

Естрада 26.10.19 | 10:02

Марина за свршувачката на Ана Севиќ: Се потресов

Откако се рашири информацијата дека Ана Севиќ ја раскинала свршувачката и тоа заради Дарко Лазиќ, а откако е веќе сама, голема е веројатноста Даркод а ја остави Марина...

Естрада 10.09.19 | 10:17

Лазиќ: Мојата Марина се жали што ретко имаме секс, но страв ми е да не скршам колк

Мојата Марина постојано се жали што ретко имаме секс во последно време, признава српскиот пејач Дарко Лазиќ, кој со својата вереница неодамна доби син. Тоа не беше случај...

Естрада 10.06.19 | 10:14

Maрина го остави Дарко?

Вереницата на Дарко Лазиќ само што не се породила, но српските медиуми пишуваат дека меѓу нив двајца не цветаат рози. Наводно, тоа што српскиот пејач им се вратил на пороците,...

Естрада 03.02.19 | 17:25

Дарко повторно ги шокираше фановите, не им се верува колку години има Марина

Пејачот Дарко Лазиќ веќе некое време се наоѓа во бања каде се опоравува од повредите кој ги доби во тешката сообраќајна несреќа која ја преживеа во октомври минатата...

Естрада 23.12.18 | 23:05

Со празнична фотографија го објавија полот на бебето

Српскиот пејач Дарко Лазиќ, кој на 23 октомври преживеа тешка сообраќајна несреќа од која сè уште се опоравува, е пресреќен што повторно ќе стане татко. Тој и неговата...