Ознака: маргарита Цаца Николовска
Македонија 21.11.19 | 20:00

Цаца Николовска: Приказните што ги слушнав за излегувањето на Катица Јанева… голема е работава!

Судиите од Апелација одлучиле да има куќен притвор. Кои се причините, не се знае. Обвинителката реагира со приватно обраќање до еден член од советот и тоа приватно обраќање...

Македонија 05.02.19 | 14:14

Цаца Николовска: СЈО е мртво, но осомничените нема да се спасат

Правниот систем во Македонија треба да продолжи со истражните постапки на предметите кои СЈО не успеа да ги доврши, смета поранешната судијка во Европскиот суд за човекови...

Македонија 10.12.18 | 17:21

Заев: Договорот со Грција е пријателски, фер и правичен и ќе обезбеди стабилност, безбедност и стандард

Премиерот Зоран Заев денеска во Општинскиот мултимедијален центар „Киро Глигоров” во Штип, учествуваше на четвртата јавна дискусија за нацрт-амандманите за измени...