Ознака: македонија на еп2021
Фудбал 02.07.21 | 21:32

Шпанија прв полуфиналист на ЕУРО2020

Шпанија е прв полуфиналист на ЕУРО2020 совладувајќи ја вечерва Швајцарија на пенали со 3:1 во Санкт Петерсбург, откако четвртфиналната пресметка по 120 минути фудбал заврши...

Фудбал 27.06.21 | 22:34

Елмас: Ми беше чест изминатите пет години да ги делам со Ангеловски и Пандев

Фудбалерот за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, им се заблагодари на досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот капитен Горан Пандев...

Фудбал 26.06.21 | 16:40

Мицкоски: Македонската фудбалска репрезентација направи чудо и треба да сме свесни за тоа

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето госување „Опуштено“ зборуваше за учеството на фудбалската репрезентација на европското првенство и истакна...

Фудбал 24.06.21 | 18:05

Алиоски во идеалниот тим на „Би-Би-Си“ за групната фаза од ЕП

Еден од најпознатите медиуми „Би-Би-Си“ денес го објави нивниот идеален тим во групната фаза од Европското првенство, а во него имаше место и за Езгјан Алиоски. Идеалниот...

Фудбал 22.06.21 | 15:15

Сејдини: Немам проблеми ниту со играчите ниту со селекторот

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини, рече дека самото учество на ЕВРО 2020 е успех за македонскиот фудбал. Секоја работа околу организацијата...

Фудбал 22.06.21 | 15:00

Пандев: Сметам дека селекторот требаше да го заврши овој циклус до Светско, но знаеме кај нас како функционираат работите

Досегашниот капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев изрази жалење што не се освои барем еден бод на ЕВРО 2020, но е уверен дека неговите досегашни...

Македонија 22.06.21 | 14:06

ВО ЖИВО: Пречек на фудбалерите на скопскиот аеродром

Пречек на фудбалската репрезентација на скопскиот Аеродром по учеството на ЕУРО 2021.

Фудбал 21.06.21 | 23:55

Белгија и Данска осминафиналисти

Репрезентациите на Белгија и на Данска обезбедија учество во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2020. Финска како третопласирана во групата ќе го чека...

Македонија 21.06.21 | 22:29

Пендаровски: Одигравте херојски, се гордееме со вас

Претседателот Стево Пендаровски им честита на македонските фудбалери за играта која ја покажаа на натпреварот со Холандија. Ви честитам за вечерашната игра момци!...

Македонија 21.06.21 | 22:23

Заев: Покажавме што значат европски манири среде Европа

Македонскиот фудбал е национална гордост. Милиони срца на секој натпревар биеја во ист ритам за македонската фудбалска репрезентација. Благодарност до сите наши навивачи,...

Фудбал 21.06.21 | 21:36

Ристовски: Не сакам да се тешиме со тоа дека сме херои

Новиот капитен на македонската фудбалска репрезентација Стефан Ристовски, беше малку разочаран поради тоа што не се успеа во намерата да се освојат бодови на ЕВРО 2020. Сакам...

Твитови 21.06.21 | 21:23

Твитерџиите во дума: Што му кажа Заев на Руте?

U giv me vaksans aj giv ju marihuana :)))))) https://t.co/rjpShlPnaJ — 𝓐легорија Тајпо Егзотик (@alegorija) June 21, 2021 Мај фрст џоб вас сеќурити ет ред лајт дистрикт https://t.co/zUY15Grplp — Чек Бланко (@bankarotnalila)...

Фудбал 21.06.21 | 21:06

Пандев: Ми беше чест и гордост изминатите 20 години да го носам македонскиот дрес

Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. Чест и гордост беше...

Македонија 21.06.21 | 21:01

Ќе реагира ли Заев и за ова? За Грција сме НМК!

Натпреварот на македонската фудбалска репрезентација против Холандија денеска на грчката национална телевизија беше пренесуван со кратенката НМК-НЕД.   Според...

Фудбал 21.06.21 | 20:32

Ангеловски по мечот со Холандија: Ова е мојата последна прес-конференција

Секекторот Игор Ангеловски потврди дека заминува од селекторската позиција во македонската фудбалска репрезентација. Ова е мојата последна прес-конференција, рече...

Фудбал 21.06.21 | 20:16

Македонската репрезентација со пораз од Холандија го заврши ЕВРО 2020

Македонската фудбалска репрезентација загуби од Холандија со 3:0 во својот последен настап на 16. Европско првенство. Стрелци на головите беа Мемфис Депај во 24. минута...

Твитови 21.06.21 | 18:58

Клетва на денот до судијата

Заев гол дома да ти шета, господине судијо! — Милкс 👑⚽🇲🇰 (@pancake_mama88) June 21, 2021

Фудбал 21.06.21 | 18:54

Добра игра, лош резултат за македонските фудбалери на полувремето против Холандија

Македонската фудбалска репрезентација губи со 1:0 од Холандија на полувремето на дуелот во Амстердам од 3. коло во Ц-групата на ЕВРО 2020. Резултатот е неповолен, иако Македонците...

Македонија 21.06.21 | 18:29

Зорица Заева и во Амстердам е на трибини

Денеска од стадионот во Амстердам давам силна поддршка на македонската фудбалска репрезентација, напиша премиерот Зоран Заев на „Фејсбук“, заблагодарувајќи се на холандскиот...

Фудбал 21.06.21 | 17:47

Ова не е последен меч само за Пандев и Мрме, туку и за двајца репрезентативци

Натпреварот против Холандија нема да биде последен настап за репрезентацијата само на капитенот Горан Пандев и на селекторот Игор Ангеловски, туку и на уште двајца...