Ознака: мајка Пино
Црна хроника 13.07.20 | 12:24

„Живот земен вреди само 19 години?“ Mајката на Пино бара доживотен затвор за Ангела

Мајката на убиениот Пино Секондо, Маја Трпковска, смета дека пресудената затвроска казна од 19 години за соизвршителката Ангела Ѓорѓиевска е премала. 19 години!!! Живот...

Скопје 09.12.19 | 20:01

Сеќавање на Пино: Дојдете на мирен протест за сите исезнати, убиени и починати деца

На десетти декември навршува една година од исчезнувањето на Пино Секондо. Неговата мајка Маја Трпковска најави дека по тој повод во 17 часот ќе организизра мирен протест...

Црна хроника 15.11.19 | 21:59

Мрачен и суров поглед: Вака изгледа Ангела, соучесничката во убиството на Пино!

Обвинителката на денешното рочиште за судењето за убиството на Пино Секондо, влезе во жестока дебата со судијката откако одбраната на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска...

Црна хроника 15.11.19 | 12:04

Мајката на Пино бесна: Дојдов со голема верба на суд, но сега веќе кревам раце

Првото рочиште од судскиот процес за убиството на Пинеда Секондо – Пино се одложи по барање на адвокатите од одбраната. Адвокатот на обвинетата Ангела Ѓоргиевска,...

Црна хроника 01.07.19 | 21:41

Mајката на Пино, поднесе тужба против МВР

Пино Секондо, момчето кое беше исчезнато шест месеци и убиено на свиреп начин, беше пронајдено пред околу 30-тина дена во атарот на Љуботен. Неговата мајка, Маја Трпковска,...

Црна хроника 24.06.19 | 22:33

Мајката на Пино: Ангела го признала делото, сè испланирала, но не пукала

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо, во вториот дел од големото интегву за порталот Магазин раскажува дека има информации од полицијата дека осомничената...

Црна хроника 22.06.19 | 22:29

Пино добил повик на својот роденден: Се јави Ангела за да ја однесеш некаде, требало да тепа другарка

Мајката на убиеното момче Пино Секондо, Маја Трпковска, во интервју за порталот Магазин открила детали за односот помеѓу својот син и обвинетата, Ангела Ѓорѓиевска...

Црна хроника 10.06.19 | 21:34

Сакам да ве видам кај мене во двор на коленици и да барате да ви простам

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до родителите на осомничените. Во пораката таа вели дека сака да ги види родителите на убијците...

Црна хроника 01.06.19 | 13:00

Пино ќе биде погребан во Италија

Дваесет и шестгодишниот Пино Секондо ќе биде погребан во Италија, соопштила неговата мајка Маја Трпковска, која со години живее и работи во Италија, а в понеделник се...

Црна хроника 01.06.19 | 10:23

Мајката на Пино: Ви благодарам, но јас тука не застанувам – најголема казна за Ангела и нејзиниот помошник!

Мајката на убиениот Пино Секондо, кој беше пријавен за исчезнат на 10 декември минатата година, а идентификуван вчера, се заблагодарува за поддршката во потрагата по...

Скопје 31.05.19 | 19:25

Мајката Маја имаше право – Ангела го намамила Пино?

Момчето кое исчезна на 10 декември минатата година Пинета Секондо – Пино е убиено, а неговиот скелет прекриен со камења е пронаден во атар на селото Љуботен. По еден месец...

Македонија 31.03.19 | 14:02

Заев се вознемири од мајката на Пино, но не и од пораките за партиски вработувања

Мајката на Пино обвинува дека Заев ја пријавил за вознемирување. Еве и да не ја, разбирливо е очајната мајка да го довела до слична закана. Ама се прашувам, како не пријави...

Македонија 30.03.19 | 20:48

Заев ја пријавил за вознемирување мајката на Пино: Му побарала помош, тој ја приjaвил во полиција

Денеска пред Собранието на Македонија се одржа протecт на роднините и пријателите на иcчeзнатите Пинета Секондо Пино и Арбен Аслан. Пино и Арбен се исчeзнaти веќе подолг...

Скопје 28.02.19 | 16:13

Мајката на Пино повторно на протест: Го барам син ми, а најдов брат по болка

Во најголемата болка која ја живеам, најдов брат кој ја живее мојата болка. Го барам моето синче, а најдов брат – вели Маја Трпчевска, мајка на Пино Секундо (26) кој исчезна...

Црна хроника 25.02.19 | 19:14

Мајката на исчезнатиот Пино на протест пред Собрание: Точно 77 дена го нема мојот син!

Точно 77 дена го нема мојот син, револтирано зборуваше пред Собранието Маја Трпковска, мајка на 26-годишниот Пино Секондо, кој исчезна на 10 декември минатата година и оттогаш...

Црна хроника 22.02.19 | 13:22

Мајката на исчезнатото момче организира протест: Оливер Спасовски да излезе пред народот и да даде одговори!

Маја Трпковска, мајка на Пино Секундо (26), момчето кое од Скопје исчезна пред 73 дена, организира мирен протест на 25-ти февруари, со почеток од 16.30 часот, пред Собранието, пишува...

Сервиси 18.02.19 | 21:20

Очајна е мајката на Пино: „Се надевам дека моето дете не е убиено“

Не знам дали мојот син е жив, дали јаде, дали спие, дали му е ладно… Ова не е живот. Како јас да живеам, а да не знам каде е, како е и што прави моето дете. Веќе трет месец...

Црна хроника 13.01.19 | 12:58

Повеќе од еден месец го нема Пино – мајката револтирана од МВР

Повеќе од еден месец се трага по дваесет и шест годишниот Пино од Скопје кој последно бил виден во Ѓорче Петров на 10-ти декември, во 22 часот навeчер. Бил излезен со неговиот...