Ознака: Мајбах
Балкан 26.06.21 | 09:34

Oбјавен оглас за продажба на државниот „мајбах“ во Црна Гора, парите ќе се наменат за загрозени граѓани

Министерството за финансии и социјална работа на Црна Гора објави покана за учество на јавно наддавање за продажба на автомобил „Мерцедес Бенц“, модел „Мајбах С 650“. Како...

Македонија 07.05.21 | 11:54

Мицковски: Не ви е срам уште да го возите „мајбахот“ на Груевски?

Не ви е срам уште да го возите „мајбахот“ на Груевски, прашува активистот Ивор Мицковски, потсетувајќи дека за набавката на фамозното „М“ осудени се неколку лица,...

Свет 03.02.21 | 22:17

Ова е „Мајбахот“ на Гадафи во кој никогаш не седна

Либискиот лидер Муамер Гадафи имаше голема страст кон жените и кон автомобилите. Тој непоредно пред да биде убиен имаше нарачано луксузна лимузина „Мајбах“. Моделот...

Балкан 13.01.21 | 14:36

Сложни попови…: Новата власт во Црна Гора нема да му го земе на Ѓукановиќ Мајбахот од 600.000 евра

Новата власта во Црна Гора иако најавуваше дека ќе му го скрати луксузот на претседателот Мило Ѓукановиќ сепак ја промени својата одлука. Така, иако се говореше дека...

Македонија 06.07.20 | 21:17

Мицкоски до Заев: Не може семејствата на политичарите да возат Mајбах и Бентли, а народот да нема ниту за леб

Мора да го провериме имотот на политичарите, мора да се знае дали тоа што го пријавиле е точно. Токму затоа ќе стартуваме со ветин од политичарите, тоа е суштинско, бидејќи...