Ознака: Маја Манолева
Здравје 29.11.23 | 14:18

Д-р Манолева: Здравствениот систем функцонира непречено за време на Самитот на ОБСЕ, екипи на Брза помош се рапоредени на одредени стратешки точки

Здравствениот систем ќе функционира непречено за време на Самиот на ОБСЕ, само со засилени капацитети, изјави денеска заменик министерката за здравство Маја Манолева. За...

Македонија 25.10.23 | 17:12

Манолева: Не сметам дека треба да поднесам оставка поради истрагата за Онкологија

На собраниската Анкетна комисија за скандалот во Клиниката за онкологија попладнево на прашањата на пратениците одговараа актуелната заменик-министерка за здравство...

Здравје 02.09.23 | 16:45

Заменик-министерката Манолева за скандалот на Онкологија: Ова е напад врз животот и здравјето

По скандалот што ја тресе Клиниката за онкологија, со свој став се јави и заменик министерката за здравство, Маја Манолева, која оцени дека со ова се прави напад врз здравјето...

Македонија 06.06.23 | 20:26

Заменик министерот за здравство не се согласува со разрешувањето на Јовев

Заменик-министерката за здравство д-р Маја Манолева, контра министерот Фатмир Меџити за разрешувањето на кардиохирургот Сашко Јовев. Не се соогласувам ниту со одлуката...

Македонија 03.03.23 | 18:26

Маја Манолева ја презеде функцијата заменик-министер за здравство

Во просториите на Министерството за здравство денеска Маја Манолева ја презеде функцијата заменик министер за здравство, информираше Министерството за здравство...