Ознака: маџари
Црна хроника 04.12.21 | 12:31

Тешка сообраќајка во Маџари, загина велосипедист

Велосипедист го загуби животот во сообраќајна несреќа која синоќа во 01.30 часот се случила на ул.„Маџари“. Патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки,...

Сервиси 10.08.21 | 17:09

Нема вода во дел во Драчево и Маџари поради дефект

Поради уличен дефект ф-100 милиметри на улица „Сердарот“ број 112, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од оваа улица во Драчево, информираат од ЈП...

Сервиси 04.07.21 | 10:18

Дел од населбата Маџари без вода

Поради уличен дефект на цевка со пречник од 100 милиметри на улица „Товарник“ бр.23 во скопската населба Маџари, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од таа...

Црна хроника 15.03.21 | 16:41

Престрелка во Маџари: Со украдено возило во движење пукале кон полицајци

Во Полициската станица Гази Баба, М.Т.(51) од Скопје вчера во 8 часот пријавил дека во периодот од 16.30 часот на 13.03 до 07.00 часот на 14.03.2021 на ул.„Среќко Пужалка“ во Скопје...

Сервиси 30.10.20 | 12:17

До понеделник ќе бидат затворени делови од улицата Благоја Стефковски

Град Скопје известува дека поради градежни активности за реконструкција на улица Благоја Стефковски од денеска па се до 21 часот во понеделник на 2 номври, на оваа улица...

Скопје 18.09.20 | 18:44

Жителите на Маџари излегоа на протест: Бараат дислокација на т.н „Бувљак пазар“, контрола на рампата како и на отпадите

Жителите на Маџари денеска излегоа на протест поради  против долгогодишната незаинтересираност на градските и општинските за власти за решавање на основните проблеми...

Македонија 05.07.20 | 19:03

Мисајловски од Маџари: СДСМ донесе чемер и јад, ветувале многу проекти, а ништо не реализирале

Владо Мисајловски, носител на листата на ВМРО ДПМНЕ во ИЕ2 денеска беше во посета на општина Гази Баба, каде што имаше средба со жителите на населеното место Маџари. Заедно...

Црна хроника 14.10.19 | 16:52

На пат кон Издризово: Полицајците на кои им избега затвореник застанале да си купат сендвичи во населбата Маџари

На 14.10.2019 во 11.30 часот од страна на затворските служби во КПУ Идризово во СВР Скопје било пријавено дека околу 11.10 часот на ул. „Благоја Стефковски“ избегал затвореникот Ф.И....

Скопје 28.09.19 | 09:27

Дел од Маџари денеска без вода

Прекин во водоснабдувањето денеска од 8.20 часот ќе имаат дел од корисниците лоцирани на улиците „Благоја Стевковски”, „Карл Либнехт” и „Темко Попов”. Како...

Црна хроника 21.06.19 | 12:58

Поднесено обвинение за пукањето во Маџари

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвиненителен акт против едно лице, кое се товари за убиство во обид и за соизвршителство, како и за предизвикување општа...

Црна хроника 07.02.19 | 15:28

Скопјанец се обидел да ограби маркет во Маџари, ја нападнал продавачката

Вчера околу 15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продавница во Маџари, непознат сторител се обидел да изврши разбојништво и физички ја нападнал врботената. Сторителот...

Црна хроника 25.01.19 | 12:09

Го бркале со две коли, му ги скршиле стаклата, па го пукале со пиштол

Вчера околу 11 часот, во СВР Скопје било пријавено пукање од огнено оружје на улица „Благоја Стефковски“ во скопско Маџари. Д.З. (48) од Скопје, додека се движел од улица...

Црна хроника 24.01.19 | 14:27

Детали за престрелката во Маџари

Едно лице е повредено и се наоѓа надвор од животна опасност, а уште две се приведени по престрелката која претпладнево се случила во скопско Маџари. Според неофицијални...

Црна хроника 24.01.19 | 13:14

Убиство во Маџари

Претпладнево во скопската населба Маџари се случила сообраќајна несреќа и убиство, објави „Курир“. Според неофицијални информации, убиството се случило поради сообраќајна...

Црна хроника 19.12.18 | 09:40

Воз се забил во автомобил утрово во Маџари, полициски службеник загинал на лице место

Утринава околу 6 часот на преминот во Маџари, товарен воз кој сообраќал од Табановце кон Скопје, удрил во возило марка „фолксваген венто“, при што загинал возачот на...