Ознака: Луке Галески
Скопје 19.10.22 | 17:03

Галески: Додека владата и Арсовска си ја префрлаат топката страдаат 1000 семејства без плати и скопјани

Она што претставува вистинска штета е што додека Владата и Градот си ја префрлаат топката едни на други, едните велат дека на другите им должат два милиони евра, а првите...

Вести 15.09.22 | 23:03

Аркан Керим: Не сум експерт за водовод, ниту сум турски државјанин

Освен туризмот ништо друго не ме интересира, напиша на својот профил на Фејсбук Аркан Керим откако денеска советникот Луке Галески побара од градоначалничката на Скопје...

Скопје 15.09.22 | 13:44

Арсовска излезе од колосек: „Каде е шпицниот градоначалник“, „советниче ви се тресе рачето“, „Мицкоски да си поднесе оставка“

Говорот на советникот од ВМРО-ДПМНЕ Луке Гелески не ѝ се допадна на градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, која со доцнење пристигна на седницата на Советот на...

Скопје 15.09.22 | 13:35

Галески до Арсовска: Демантот не е само од Перински, не е само од ВМРО-ДПМНЕ туку и од Европската инвестициска банка

„Јас ќе поставам три прашања, а сите три прашања се однесуваат до градоначалничката Данела Арсовска, ќе отворам повеќе дилеми и на крај ќе го поставам конкретното прашање....

Скопје 15.09.22 | 13:14

Луке Галески до Арсовска: Дали го знаете овој лик?

Има една песна од Игор Џамбазов ,,Каква е оваа ситуација”. Се искаравте за милионски провизии, се скаравте кој да ги земе провизиите! Која е оваа фарса и иронија, каква...

Скопје 24.02.22 | 15:03

Галески: ЈП Градски паркинг била киднапирана институција од страна на лица од власта, роднини и пријатели на лидер на политичка партија на власт дел од вработените во оваа институција

Јас ќе бидам по конкретен, очигледно информациите говорат за големи злоупотреби во ова јавно претпријатие и од тоа не смеат да бидат амнестирани ниту еден од учесниците...