Ознака: локална власт
Македонија 20.07.21 | 15:29

Во ек на летната сезона локалната власт не го собира ѓубето во Охрид

Во ек на летната сезона и одмори, кога бројот на посетителите е поголем од обично, локалната власт во Охрид на чело со градоначалникот Константин Георгивски не го собира...

Македонија 12.07.21 | 22:20

Сајкоски од Битола: Граѓаните на локалните избори ќе ја казнат неспособноста, негрижата и лагите на владата на СДСМ

Власта излажа многу работи, меѓу кои оџакот кој требаше да биде изграден на РЕК Битола за кој излажаа, кажуваа дека ќе има реконструкција на РЕК Битола сега велат дека...

Македонија 15.06.21 | 16:13

Заев: Стартува реализација на првите 23 проекти за граѓаните од ТАВ програмата

„Ми претставува чест и задоволство што денес ги доделуваме договорите на 23 општини за реализација на проекти за граѓаните, со вкупна вредност од 609,9 милиони денари...

Економија 24.05.21 | 09:17

ВМРО-ДПМНЕ: Ништо од ветениот „живот за сите“

Додека од СДСМ се трудат да ја убедат јавноста за тоа колку им се успешни економските проекти, граѓаните ја кажуваат вистинската реалност, ветениот „живот за сите“...

Балкан 02.07.19 | 10:23

Локалната власт во Албанија целосно е во рацете на социјалистите

По целосно пребројаните гласови од неделните локални избори, во 57 од вкупно 61 општина, од неделните локални избори,истите во наредните четри години ќе ги предводат градоначалници...