Ознака: Љупчо Зиков
Македонија 02.12.21 | 21:44

По повод лупетањата на Зиков и изродите

Олгица Н. Трајковска, колумнистка, која честопати ги коментира актуелните политики случувања  не остана рамнодушна на тезите кои ги изнесе во јавноста новинарот Љупчо...

Македонија 02.12.21 | 13:26

Героски до Зиков: Така да си знаете, стоки едни „прогресивни“!

Видов, слушнав и – се вџашив!, коментира новинарот Бранко Героски за излагањето на директорот на МЕПСО, Љупчо Зиков во „Само вистина“, каде тој, меѓудругото, толкува...

Македонија 01.12.21 | 23:22

Димовски: Македонска крвава свадба е првпат поставена на сцена во Софија на македонски јазик, што државата Бугарија не го одобрувала

Изјавата на Љупчо Зиков за една од најпознатите претстави „Македонска крвава свадба“ ги запали социјалните мрежи, а го инспририраше пратеникот Илија Димовски да му...

Македонија 01.12.21 | 10:21

Љупчо Зиков, во полн сјај на една лејка

Однапред се извинувам за овие 2:12 секунди после кои секој ќе биде поглуп отколку што бил 2 минути и 12 секунди претходно, коментира Богдан Илиевски на гостувањето на директорот...

Македонија 12.04.21 | 23:20

Мицковски за Зиков: Ќе влезат у Влада и одма стануваат визионери, неимари, прогресивци

Ќе влезат у Влада и одма стануваат визионери, неимари, прогресивци. Не се работи дека некој е против здрав и одржлив развој, ниту против легитимни приватни профити. Се...

Вести 13.12.20 | 22:34

Милески за Зиков: Класично упикување у г’з на муртинецот

Аналитичарот Роберт Милески го коментира статусот на новинарот Љупчо Зиков, кој денеска напиша деа гласал за Сашко Николов на локалните избори во Штип. Милески открива...

Македонија 13.02.20 | 10:12

И Зиков се најде кадарен: Малку глупаво како за Еврејка

Уште еден во низата на личности блиски до СДСМ кои се најдоа повикани да ја коментираат министерката за труд и социјална политика, и тоа не за нејзината работа, туку...

Економија 25.07.19 | 10:47

Љупчо Зиков повторно предложен за финансов директор на МЕПСО

Новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, објави „Фокус“. Тој и претходно беше предложен за оваа позиција...