Ознака: Љупчо Димовски
Македонија 06.03.21 | 22:40

Димовски: Со денешната понуда на Заев се покажа дека изгласувањето на доверба беше со краток рок

Денешното отворање на условената можност за формирање заедничка или Влада на национален спас само покажа дека собраниското изгласување на (само)доверба е со краток...

Македонија 16.01.21 | 18:05

Мицкоски за изборот на Димовски за претседател на СПМ: Заедно да го победиме ова зло и да се избориме за Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан мицкоски, му го честита на Љупчо Димовски изборот за претседател на Социјалистичката партија. Честитки за изборот на Љупчо Димовски...

Македонија 16.01.21 | 15:46

Љупчо Димовски е избран за претседател на Социјалистичката партија

Едногласно е избран новиот претседател на СПМ од делегатите на партијата. На деветтиот Конгрес на партијата одржан во Кратово, Димовски е избран по предлог од 53 општински...

Македонија 28.12.20 | 15:23

Димовски: Toлку од грижата на власта за тутунарите

Поранешниот министер за земјоделство Љупчо Димовски вели дека на дело се покажала негрижата на власта за тутунарите. Денеска во Собранието беше отфрлен предлогот за...

Економија 04.12.20 | 18:39

Љупчо Димовски за „бербата“ на грозје, лозарските маки, безидејноста, „мерките“ и лицемерието на власта

Поранешниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски во својот пост на Фејсбук пишува за „бербата“ на грозје, лозарските маки, безидејноста,...

Македонија 03.12.20 | 19:59

Димовски: Компромиси за идентитет и култура не смее да има, затоа оваа ненародна власт мора да се урне

За време на протестот пред Владата под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“, Љупчо Димовски,  порача дека пред Македонија има сериозен долгогодишен проблем...

Економија 07.09.20 | 18:41

Димовски: Јаневски од Тиквеш бил советник на техничкиот премиер, a на лозарите им нуди понижувачки цени за грозјето

Љупчо Димовски, поранешен министер за земјоделство вели дека Светозар Јаневски, кој му бил советник на техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со знаење на Зоран Заев,...

Македонија 04.02.19 | 11:45

Вознемирувачко: „Алфите“ насилно влегоа во домот на пратеникот Љупчо Димовски

Вака изгледа влезната врата од домот на пратеникот Љупчо Димовски, поранешен министер за земјоделство, кој во петокот беше приведен. Сабота сабајле, 02.02.19. Полицијата...

Македонија 02.02.19 | 20:04

Човек со кичма и став, Љубац до крај заедно, во добро и во лошо…

Човек кој безпоштедно се троши за Македонија! Човек со кичма и став, и поради сето тоа жртва на политички прогон. Љубац до крај заедно, во добро и во лошо…, пишува лидерот...

Македонија 02.02.19 | 15:48

Одземен имунитетот на Димовски, за пратениците од опозицијата овој потег е одмазда

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања попладнево го прифати со пет гласа „за“ и четири „против“ барањето за одобрување притвор за пратеникот...

Македонија 02.02.19 | 12:43

Ласоска до Богоевски: Одземете ни го имунитетот на сите, можеби имате и Голи Оток некаде направено

Пратеничката Благица Ласоска во своето комисиско излагање му порача на претседателот Павле Богоевски дека не станува од место за да го гледа во очи, прашувајќи го големи...

Македонија 02.02.19 | 12:04

Mицевски побара од пратениците да не му го одземат мандатот на Љупчо Димовски

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања денеска одлучува по барањето за одобрување притвор на пратеникот и поранешен министер за земјоделство,...

Македонија 01.02.19 | 17:51

Притвор за Цветков и Делев – куќен притвор за Ацо Спасеноски поради влошена здравствена состојба

Притвор добија поранешниот министер Михаил Цветков и поранешниот заменик министер Кристијан Делев, а поради влошена здравствена состојба куќен притвор му е одреден...