Ознака: Ленче Николовска
Македонија 07.10.20 | 22:46

Мажот на Ленче Николовска стана посебен советник за односи со јавност во МЗШВ

Снимателот и монтажер Тони Николовски, сопруг на поранешната советничка на премиерот Зоран Заев, Ленче Николовска, стана посебен советник за односи со јавност на министерот...

Македонија 05.11.19 | 18:02

Заев за советниците што го напуштија: Биљали имал ќерка за вработување, Ленче мегдан за поголема заработувачка

Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарско прашање за оставката на неговата советничка за земјоделски политики Ленче Николовска и други вработени во Владата...

Економија 05.11.19 | 14:37

Николовска за заминувањето од Владата: Ќе им се посветам на земјоделците во друга форма

Поранешната новинарка Ленче Николовска за „Република.мк“ потврди дека си заминала од Владата каде работеше како посебен советник за земјоделство шумарство и водостопанство. Таа...

Економија 12.09.19 | 21:40

Душко Млекарот ја прозва Ленче Николовска за проневера, а не го заборави ни Кирацовски

На изборот на успешни земјоделци современото земјоделство претставено си еден штанд гајба јаболка, а за претставување успешните земјоделци требало да платат 12 илјади...

Економија 23.02.19 | 09:16

Земјоделци, не мислете се, јуришајте на субвенции

Ленче Николовска, посебен советник за земјоделство, шумарство и водостопанство на премиерот, ги повика земјоделците да не чекаат и веднаш да се пријават за субвенции...

Македонија 06.12.18 | 19:43

Советничката на Заев Ленче Николовска избркана од Могила

Ленче Николовска која е посебен советник во Владата на СДСМ и го советува Зоран Заев за прашања поврзани со земјоделството, шумарството и водостопанството вчера беше...