Ознака: Ларис Гајсер
Македонија 20.10.19 | 12:47

Гајсер: Европа ја сака Македонија, но не и Заев!

Скопје и Тирана уште долго нема да заздрават од шлаканицата која ја добија од Брисел. Иако се шпекулираше дека Зоран Заев, претседателот на Владата на Македонија ќе...

Македонија 13.10.19 | 15:12

Гајсер за Алфа: Имам уште документи за законот за јазици, еден ден ќе ги објавам

Ла верита – весникот кој прв ги објави снимките кои ја урнисаа специјалната обвинителка, сега со нова бомба. Во денешниот текст со наслов “Заев сакаше да го замени Македонскиот...

Македонија 08.09.19 | 09:29

Гајсер: „Рекет“ го препоти Димитров на Бледскиот форум

Новинарот и политички аналитичар Ларис Гајсер, кој учествуваше на Бледскиот економски форум, каде што учествуваше и министерот за надворешни работи Никола Димитров,...

Македонија 04.09.19 | 15:24

Гајсер за „Танјуг“: Имам уште детали за „Рекет“, ќе ги објавам ако потфрлат истражните органи!

Новинарот Ларис Гајсер, од италијанскиот весник „Ла Верита“, кој почна да ги објавува снимките за случајот „Рекет“, во изјава за агенцијата „Танјуг“ вели дека поседува...

Македонија 01.09.19 | 18:56

Гајсер: Заев ќе биде сменет за неколку месеци

Новинарот на Ла Верита, Ларис Гајсер, кој ги објави снимките за аферата Рекет во интервју за Радио Огњишце говори за доказите во аферата Рекет, политичките импликации,...

Македонија 27.08.19 | 19:46

Гајзер: Има уште докази и сведоци против актуелниот премиер Заев

По објавените видео и аудио материјали во италијанскиот весник „Ла Верита“, Словенецот Ларис Гајзер, тврди дека има уште докази и сведоци против премиерот Зоран Заев. Во...

Македонија 26.08.19 | 23:29

Гајзер ги добил видеата и документите за „Рекет“ од доверлив извор во Македонија!

Ларис Гајзер кој ги објави снимките за аферата „Рекет“ за порталот Домовина.је, открива од каде му се матерјалите со кои ја разбранува македонската јавност. Словенечкиот...

Македонија 25.08.19 | 13:52

Могерини знаела за криминалот на Заев и Боки 13

Српскиот весник „Ало“ објави интервју со Ларис Гејсер, кого го нарекува „Човекот кој ја растресе Македонија, но и целиот Балкан!“ Во продолжение ви го пренесуваме...

Македонија 22.08.19 | 07:06

„Ла верита“: Апсење на обвинителката во случајот „Рекет“ во Скопје

Аферата „Рекет“ и денеска осамна на насловната страница на италијанскиот весник „Ла верита“. Текстовите што ги објавуваше новинарот на „Ла верита“ Ларис Гајзер...

Македонија 18.08.19 | 18:41

Италијанскиот новинар го „задава завршниот удар“ за случајот „Рекет“

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал што...

Македонија 17.08.19 | 09:34

Гајзер испраќа порака: Бидете внимателни, наредната приказна ќе предизвика вистински земјотрес

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се работи за неколку...

Македонија 16.08.19 | 15:15

Хакери го нападнаа новинарот кој ги објави снимките за „Рекет”

Фејсбук профилот на Ларис Гаисер кој во италијански „Ла Верита“ ги објави снимките за „Рекет“, бил хакиран. Ако ја читате оваа порака: Мојот профил беше хакиран. Ниту...

Македонија 13.08.19 | 14:20

Гајсер: Не сум ничија продолжена рака

Словенецот Ларис Гајсер од весникот „Ла Верита“, човекот кој ги објави снимките за случајот „Рекет“, денеска во интервјуто за италијанското радио „Каподистрија“...

Македонија 13.08.19 | 12:07

Гајсер: Политичката кариера на Заев е готова

Новинарот на весникот „Ла Верита“, Ларис Гајсер за радиото Каподистрија предмалку ги анализираше случувањата поврзани со аферата „Рекет“. Тој напомена дека „претседателот...

Македонија 13.08.19 | 11:36

Гајсер: Мислев дека луѓето од снимките ќе негираат дека се тие, но сите си признаа

Во радиоемисијата на италијанското радио Радио Каподистри Гајсер, Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“ вели дека по објавувањето на аудио...

Македонија 13.08.19 | 10:55

Следете во живо: Италијанецот Гајсер емитува нови факти за „Рекет“

Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник „Ла Верита“, се вклучува во живо од студиотот на Радио Каподистри. Гајсер најави дека денес ќе изнесе нови факти...

Македонија 13.08.19 | 07:55

Денеска Италијанецот Гајсер ќе емитува нови снимки за Рекет

Ларис Гајсер, соработникот на италијанскиот весник Ла Верита, најави дека денес ќе изнесе нови факти за случајот кој ја здрма Македонија, со тоа и нови снимки Гајсер...

Македонија 09.08.19 | 10:23

Ларис Гајсер: Некомпетентни политичари си играат со судбината на македонскиот народ

Новинарот Ларис Гајсер, кој ги објави видео-снимките поврзани со аферата „Рекет“ во италијанскиот весник „Ла Верита“, се постави како заштитник на македонските интереси...

Македонија 08.08.19 | 17:17

Гајсер за Сител: Продолжувам утре, па сликата за „Рекет“ ќе биде појасна

Нови детали за случајот „ Рекет “ утре ќе бидат објавени во италијанскиот весник „Лаверита“. – По видео и аудио снимката, следи ново продолжение по што се ќе биде појасно...

Македонија 08.08.19 | 11:56

Катица е дел од мафијашки систем, кој е под директна контрола на високопоставени политичари – се огласи и италијанскиот новинар

Италијанскиот новинар во „Ла Верите“, Ларис Гајзер, кој денеска ја објави видео снимката од случајот „Рекет“, напиша статус на својот профил на социјалната мрежа...