Ознака: квалификации за ЕП
Фудбал 19.11.19 | 23:45

Ангеловски: Трето место е супер, но сепак сакаме пласман на ЕП

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски е задоволен од победата над Израел и освоеното трето место иако жали за загубените бодови на некои претходни дуели. Македонија...

Фудбал 19.11.19 | 23:41

Николов ѝ донесе победа на Македонија над Израел за историскo трето место во квалификациите

Репрезентацијата на Македонија вечерва триумфираше над Израел со минимален резултат 1-0, со што заврши на третото место во квалификацискиот циклус за ЕП 2020 година. Благодарение...

Фудбал 16.10.19 | 23:27

УЕФА ги објави најдобрите 11 од последното коло од квалификациите за ЕП

УЕФА го објави симболичниот најдобар состав на квалификациските дуели кои се одиграа во последните неколку дена. По двајца претставници во 11-те имаат Турција и Русија. Голман:...

Фудбал 05.09.19 | 23:08

Доста пропуштени шанси, Македонија изигра нерешено со Израел

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра нерешено 1:1 (0:0) на гостувањето против Израел во групата „Г“ натпревар од квалификациите за ЕП 2020 година. Иако Израелците...

Ракомет 11.04.19 | 00:12

Лазаров: Игравме со „работите“ од Раул, но Брестовац ни дозволи

Македонија премиерно се радува на гостински терен против Исланд, а капитенот Кирил Лазаров можеби не беше во главната улога, но како и секогаш беше една од алките без...

Ракомет 11.04.19 | 00:05

Талески: Тие што нè плукаа, тие нè мотивираа

Филип Талески беше еден од играчите кои ја превзема одговорноста и во последните десет минути од мечот постигна четири погодоци, сите во клучни моменти. Прашан дали...

Ракомет 10.04.19 | 23:45

Во последна секунда Македонија го совлада Исланд

Со победа заврши првиот натпревар на Данило Брестовац како селектор на македонската машка ракометна репрецентација. По серијата порази од Исланд Дејан Манасков ѝ донесе...

Фудбал 25.03.19 | 09:51

Иличиќ по мечот со Македонија: Беше навистина тежок натпревар

Еден од најдобрите фудбалери во словенската репрезентација, Јосип Иличиќ по синоќешното реми со Македонија истакна дека мечот бил тежок и дека во оваа група ќе треба...

Фудбал 21.03.19 | 22:59

Македонија пресилна за Летонија – видео од головите

Македонската фудбалска репрезентација со 3-1 ја победи Летонија во првиот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020, Горан Пандев по 100-ти пат го носеше...