Ознака: крипто валути
Економија 22.07.21 | 18:55

Мицкоски: Денеска во Македонија ниту е забрането, ниту е дозволено да се тргува со криптовалути бидејќи нема закон

Денеска во Македонија ниту е забрането, ниту е дозволено да се тргува со криптовалути бидејќи нема законска рамка, нема законско решение, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Економија 22.07.21 | 10:58

Мицкоски: Ќе направиме чекор кон иднината и ќе бидеме меѓу првите во регионот со формализирање на крипто трговијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за време на промоција на концептот „Македонија за сите луѓе“ во Карпош, порача дека е време Македонија да направи чекор напред...

Балкан 20.05.21 | 21:25

Србин изгубил 44.000 долари за еден ден, а 87.000 за една недела по паѓањето на крипто пазарот

Србин останал без 44.000 долари само за еден ден, а тој е само еден од многуте кои ја платија цената за пропаѓањето на крипто-пазарот, пишува „Телеграф Бизнис“. Целосната...

Економија 17.02.21 | 08:34

НБРМ: Не вложувајте во криптовалути, премногу е ризично

Дигиталните (Крипто) валутите не се законско средство за плаќање во нашата земја, а вложувањето во нив во земјава е незаконско и се смета за  високо ризично. Вложувањата...