Ознака: костадин ацевски
Македонија 20.02.20 | 23:56

Која е улогата на заменичката кога веќе ја разрешивте Рашела Мизрахи од МТПС?

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од редовите...

Твитови 28.11.19 | 21:46

Пак жена сама се удрила во „пајак“?


Вести 28.11.19 | 18:00

Таа сакаше да остане, па јас решив да одам, а децата тргнаа по мене: Ацевски тврди дека не е насилник

Пратеникот од СДСМ Костадин Ацевски денеска потврди дека сопругата, со која не биле во добри односи и живееле раздвоено подолго време, синоќа го пријавила во полиција....

Црна хроника 28.11.19 | 16:07

Ацевски демантира дека ја претепал сопругата и сакал да ѝ ги земе децата

Пратеникот на СДСМ Костадин Ацевски, за кого „Република“ објави дека ја претепал сопругата и сеобидел да ѝ ги земе децата, испрати барање за јавно извинување и повлекување...

Црна хроника 28.11.19 | 14:24

Пратеникот-насилник сакал да ги киднапира децата

Пратеникот Костадин Ацевски сакал да ги одземе децата од сопругата врз која извршил семејно насилство – дознава Лидер од извори во истрагата. Според изворот на Лидер,...

Црна хроника 28.11.19 | 10:25

Костадин Ацевски е пратеникот од СДСМ кој ја претепал сопругата и сакал да и ги земе децата

Пратеникот Костадин Ацевски од СДСМ е мажот кој вчера ја нападнал и претепал сопругата, тој е пријавен во полицијата во Ѓорче Петров. Информацијата за овој немил настан...