Ознака: коринавирус
Свет 20.04.21 | 18:04

Инфекциите се шират многу брзо во последниве осум недели, предупредува СЗО

Инфекциите со коронавирусот растат со алармантна брзина осум последователни недели, предупреди Светската здравствена организација (СЗО), додека вирусот непречено...

Свет 18.01.21 | 14:26

Сергеј Лавров прележал полесен облик на корона

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави на годишната конференција за новинарите дека го прележал коронавирусот. Исто така, тој соопшти дека се работело за...

Македонија 29.03.20 | 19:21

Над 40 отсто од граѓаните очекуваат да бидат заразени

Над 40 проценти од граѓаните очекуваат да бидат заразени со коронавирусот, покажува најновото истражување на јавното мислење што го спроведе Институтот за политички...

Здравје 24.03.20 | 19:24

Од утре мобилно тестирање за коронавирус низ Македонија

Изминативе два дена преку матичните лекари биле закажани 170 термини за тестирање за коронавирус, а со тоа зафатени сите термини за тестирање во следните два – три дена,...

Свет 10.02.20 | 13:16

Ленарчич: Коронавирусот претставува сериозна опасност, вонреден министерски неделава

Еврокомесарот за управување со кризи, Јанез Ленарчич, утрово го посети Европскиот центар за координација на итната помош во рамките на борбата против коронавирусот....