Ознака: коорнавирус
Свет 29.03.20 | 10:32

Состојба со Ковид-19 во светот до 10 часот

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 664,746 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 30,892, а оздравеле 142,429 лица. – Во американската...

Балкан 27.03.20 | 13:49

Бројот на починати од коронавирусот во Словенија се зголеми од шест на девет лица

Словенечките здравствени власти соопштија дека уште три лица починале во земјата како последица од коронавирусот. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, се работи...

Балкан 26.03.20 | 13:47

Пецас: Процените се дека ситуацијата со коронавирусот во земјата е во рамките на почетното сценарио

Тесно ги следиме случувањата со коронавирусот, а во овој момент, во позиција сме да кажеме дека процените и за случаите, а за оптовареноста на здравствениот систем, особено...

Здравје 26.03.20 | 12:48

Заразените од корона добиваат лек кој скоро сите го имаат дома: На пациентите во САД им е подобро

Пациентите кои поради коронавирусот се сериозно болни во државата Њујорк добиваат огромни дози на витамин Ц. Ова се прави на основа на ветувачките извештаи дека има...

Балкан 26.03.20 | 09:02

Корона вирусот зеде нови жртви: Уште двајца починати во Србија

Во текот на ноќта во Србија починаа уште два пациенти кај кои е потврден корона вирусот. Во прашање е К.С.(80) кој бил хоспитализиран во Клиниката за инфективни и тропски...

Калеидоскоп 17.03.20 | 09:36

Весна Бејби: Вчера играта на децата во „Златен Сремец“ им беше плукање!

Актерката Весна Петрушевска е уште една од низатана јавни личност кои апелираат да се почитуваат мерките на Владата, посебно кога станува збор за децата. Таа посочи...