Ознака: конвенција на вмро-дпмне
Македонија 02.03.24 | 11:51

ВО ЖИВО: Втора панел-дебата за претседателскиот кандидат пред конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Во Македонска Филхармонија денеска ќе се одржи Конвенција за избор на кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, насловена „Важно е! Лидерство...

Македонија 02.03.24 | 11:24

Муцунски: Последните години видовме каков претседател не треба да има државата

Ние за жал последните години видовме каков претседател не треба да има државата. Претседател – аналитичар, претседател кој ги кажува проблемите, но дали можеме да се...

Македонија 02.03.24 | 08:41

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за претседателската кандидатура на Гордана Силјановска Давкова, утре конгрес на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави професорката Гордана...

Црна хроника 27.02.24 | 09:34

Силата на нарко клановите доаѓа поради фактот што Спасовски, Заев и Ковачевски го ставија МВР на услуга на криминалците

Дали СДС си ги чита срамните соопштенија пред да ги пушти, или ја оставиле партијата на деца кои глумат партија.Убиството кое се случи вчера е продолжение на крвавата...