Ознака: Комити Скопје
Фудбал 04.05.22 | 18:13

Комитите му се поклонија на Гоце Делчев

Негова желба беше моштите да почиваат во главниот град на идната Независна Македонија. Па затоа на 7, 8 и 9 Октомври пешки неговите Македонски следбеници од Софија до...

Македонија 01.04.22 | 23:04

Хелсиншки: Итно да се истражи и санкционира полициската бруталност врз навивач на „Чкембари“

Видеоснимката на полициска бруталност врз припадник на навивачката група „Чкембари”, која пред неколку дена се прошири на социјалните мрежи и медиумите, покажува...

Фудбал 10.07.21 | 19:37

„Комити“ го поддржаа новиот почеток на Вардар

Најверните вардарови навивачи Комити, попладнево, се појавија на арената „Тодор Проески“ на првиот тренинг на Вардар, кој почнува нова ера со ново раководство, нов...

Фудбал 09.05.21 | 20:52

Комити Скопје се огласија по испаѓањето на ФК Вардар : Национален срам!

Откако по комплетирањето на денешното коло во ПМФЛ стана јасно дека Вардар од следната сезона ќе игра во Втората лига Запад, со своја реакција се јавија најверните навивачи...