Ознака: коментатори
Македонија 14.06.21 | 16:49

АНА-МПА: Коментаторите на МРТ мора да користат „Македонија“

АНА-МПА, државната новинска агенција на Грција, објави реакција со која побара коментаторите на македонскиот национален сервис да го користат официјалното државно...

Патувања 13.07.19 | 09:26

Коментаторот на Арена направи совршена репортажа од Охрид и Струга

Стеван Ставановиќ, коментаторот на Арена, кој им стана миленик на Македонците со преносите на натпреварите на европскиот шампион Вардар, за одмор ја избра Македонија....

Ракомет 04.06.19 | 00:20

Српските коментатори признаа: Најдобриот ракомет сега живее во Скопје

Најдобриот ракомет сега живее во Скопје. Радувајте се!, порачаа од бината коментаторите Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ, од „Арена Спорт“ телевизија, кои станаа...

Ракомет 03.06.19 | 08:06

Сретен Рашковиќ: Ова е бајка со која родителите во Македонија треба да си ги успиваат децата наредниве 50 години

Коментаторот на Арена Сретен Рашковиќ со многу емоции раскажува како го доживеал завршниот турнир во Келн. Животот пишува романи, бајки, додека ги коментирав последните...

Ракомет 02.06.19 | 23:22

Иницијатива: Коментаторите од Арена да го водат пречекот на вардарци!

Коментаторите од телевизијата Арена Спорт, Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ даго водат пречекот на ракометарите на Вардар. Ваква иницијатива е покрената на сцијалните...

Ракомет 02.06.19 | 17:32

Коментаторите на Арена: Ако Вардар стане шампион доаѓаме во Скопје!

Македонската јавност емотивно и еуфорично го доживува новиот продор на Вардар кон европското небо, за жал без коментар на македонски јазик. Наместо тоа, ги слуша Сретен...

Твитови 02.06.19 | 08:31

За српските коментатори…

Српскиве коментатори заслужуваат медаља, стан во Скопје , ајвар за цел живот и право да гласаат во Македонија 😂😂 — Аleksandar (@juvesnake) June 1, 2019