Ознака: колони возила
Сервиси 01.09.21 | 09:39

Новите мерки предизвикаа хаос на Богородица, утрово колони возила заглавени, не можат да излезат од Македонија

Новата мерка која започна да важи од денеска 1 септември направи вистински хаос и метеж на граничниот премин „Богородица“. Имено за влез и за излез од земјава од денеска...

Сервиси 01.08.21 | 10:57

Колони возила на граничните премини „Богородица“ и „Ќафасан“

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради зголемена...

Македонија 27.03.21 | 19:47

Колони возила на Табановце-се враќаат македонските граѓани кои денеска се вакцинираа во Србија

Македонците кои денеска беа во соседна Србија за да се вакцинираат наидоа на гужва на преминот Табановце. Според видео снимката која ја објави телевизија Канал 5 се...

Македонија 23.08.20 | 20:02

Километарски колони на патот кон Скопје, сите се враќаат од викенд

Огромни гужви има попладнево на патот од Охрид кон Скопје. На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од километарски колони, а како и секоја година најкритично...

Скопје 04.06.20 | 18:20

Колони возила го напуштаат Скопје

На излезот на Скопје, од Ѓорче Петров кон автопатот за Тетово, во попладневните часови може да се забележи метеж во сообраќајот и колона возила кои го напуштаат главниот...

Сервиси 15.04.20 | 11:23

Застој на Стража: Колони возила чекаат да се придвижат

Утринава на социјалните мрежи беа објавени фотографии од долги колони возила кои се заглавени на преминот Стража. На планинскиот превој Стража е воведена забрана за...