Ознака: Кољо
Македонија 05.02.21 | 11:40

Кољо: Со Нинџа сме најдобри другари и кумови, никогаш не ми кажал дека на 27 април бил во некоја партија

Никола Митевски говореше за неговиот однос со Александар Василевски. Кољо и Нинџа биле најдобри другари и кумови и ги делеле тајните. Тој не сакаше да говори за настаните...

Македонија 23.06.20 | 21:54

Јаулески: Бараме правда за Кољо – му дадовме жолт картон на обвинителството и целиот судски систем

Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески преку статус на Фејсбук пишува дека денешниот дожд не бил пречка и денес да излезат по улиците, да...

Македонија 23.06.20 | 20:42

Правда за Кољо: Каква порака испраќаме до младите ако пресудата за убиство е само три години затвор?

Граѓаните повторно излегоа на протест барајќи правда за убиството на 17-годишниот Никола Христовски – Кољо. Протестот го предводеше неговиот татко кој е незадоволен...