Ознака: Клиника за уво
Македонија 01.12.20 | 12:28

Почна да се полни со пациенти и ковид-центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 56 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 489 лица сомнителни и потврдени за КОВИД...

Здравје 26.11.20 | 13:15

Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло, ќе има 50 кревети

Министерот за здравство Венко Филипче утрово се сретна со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа состојбата со...

Македонија 20.11.20 | 14:00

На Клиниката за Уво, нос и грло ќе се постават 50 кревети за ковид пациенти

Министерот за здравство  Венко Филипче, утрово направи обиколка низ интерните клиники во Клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. Тој го посети и ново отворениот ковид центар...

Здравје 19.12.18 | 14:14

По пауза од 15 години нова опрема за Клиникита за уво, нос и грло и нови апарати за анестезија

По 15 години, Универзитетската клиника за уво, нос и грло, во Скопје, набави современа опрема за хируршки интервенции, како и нови апарати за анестезија. Министерот за...