Ознака: кино Фросина
Култура 16.12.19 | 13:32

Вечерва во МКЦ: Традиционален новогодишен концерт на Градскиот дувачки оркестар

Вечерва во МКЦ со почеток од 19 часот ќе се одржи традиционалниот новогодишен концерт на Градскиот дувачки оркестар. Од Младинскиот културен центар информираа дека...

Култура 27.05.19 | 13:10

Педесетта изведба на детската претстава „Чек-ин пред зграда“ во „Фросина“ во МКЦ

Детската театарска претстава „Чек-ин пред зграда“ ќе ја има својата 50. изведба вечерва во кино „Фросина“ во Младински културен центар. Почетокот е закажан за 19 часот. Претставата...

Култура 02.04.19 | 10:36

Промоција на „Скопје, ти раскинуем“ на Тамара Јолевска Попов во кино „Фросина“

Во киното „Фросина“ на 3 април (среда) од 20 часот ќе се одржи промоција на збирката раскази „Скопје, ти раскинуем“ од Тамара Јолевска Попов, издание на ПНВ Публикации. Промотори...